MŚ: Zwycięstwo i awans Polaków do “szóstki”

Polacy po dwóch porażkach w drugiej fazie grupowej mistrzostw świata, by awansować do szóstki turnieju musi zwyciężyć z reprezentacją Serbii w ostatnim meczu tego etapu.

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie bardzo zmotywowani. W wyjściowym składzie zobaczyliśmy borykającego się z chorobą Kubiaka. Natomiast Serbia, która niezależnie od wyniku tego meczu, ma pewny awans do kolejnej fazy turnieju, wyszła najmocniejszym składem. Od początku Polacy pokazali charakter w polu serwisowym, do tego mocne i pewne ataki. Od pierwszej do ostatniej piłki, przeprawę na poziomie kilku punktów mieli nasi rodacy – 8:3, 15:10, 20:13.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry – 4:4. Dobre ataki Kochanowskiego, do tego skuteczna gra blokiem dały prowadzenie biało-czerwonym. Szalpuk kolejnym swoim atakiem sprowadził drużyny na pierwszą przerwę techniczną – 8:5. Dobra i twarda gra biało-czerwonych powiększyła przewagę na drugim czasie technicznym – 16:10. Dobre zawody rozgrywał cały polski team, czego efektem było prowadzenie 2:0 w meczu “o życie”.

Polacy w tym spotkaniu szli za ciosem. Kontynuacja dobrej gry w każdym elemencie i przez każdego z siatkarzy, skutecznie  była odzwierciedlona na tablicy wyników – 8:3, 13:7. Trener reprezentacji Serbii, Nikola Grbic dokonał zmiany praktycznie całej drużyny. Jednak na dzisiejszą dyspozycję Polaków nie miało to żadnego wpływu. W tym meczu ekipa trenera Heynena była nie do zatrzymania.

Zwycięstwo 3:0 dało Polakom awans do najlepszej szóstki mistrzostw świata, do której awansowali również: Włosi, USA, Brazylia, Rosja oraz Serbia.

POLSKA – SERBIA 3:0 (25:17, 25:16, 25:14)

Polska: Nowakowski, Kurek, Szalpuk, Kubiak, Drzyzga, Kochanowski, Zatorski (l) oraz Łomacz

Serbia: Petric, Ivovic, Atanasijevic, Jovovic, Podrascanin, Lisinac, Majsterovic (l) oraz Kovacevic, Luburic, Katic, Okolic, Krsmanovic