O 9 m-ce: Trefl lepszy w Uranii

O 9 miejsce na koniec sezonu ligowego Indykpol AZS Olsztyn walczy z Treflem Gdańsk.

Gdańszczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, szybko uzyskując wysokie prowadzenie. Co prawda Olsztyn nieco zniwelował straty, jednak partia pierwsza, ale i druga padła łupem gości.

Trzeci set również był przez długi czas pod kontrolą Trefla. Jednak tym razem Indykpol skutecznie doprowadził do remisu, przez co losy meczu rozstrzygała gra na przewagi. Gdańszczanie zachowali więcej zimnej krwi i zakończyli spotkanie po trzech setach.

Dobre zawody rozgrywał Maciej Muzaj, który zasłużenie odebrał nagrodę MVP. Drugi spotkanie odbędzie się w Gdańsku, w piątek, 5 kwietnia o godzinie 17:30.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 20:25, 26:28)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-0 dla Trefla Gdańsk

Indykpol AZS: Hadrava (16), Lux (7), Woicki, Zniszczoł (3), Kapelus (10), Pietraszko (4), Zabłocki (libero) oraz Kańczok,  Gil, Warda (3), Poręba (2)
Trefl: Nowakowski (10), Janusz (1), Niemiec (8), Mijailović (6), Muzaj (24), Schott (8),  Olenderek  (libero) oraz Jakubiszak, Hebda