Odmrażanie siatkówki dla kibiców!

Przedstawiono dalsze plany „odmrażania” imprez sportowych w Polsce, ale również PLS dopina organizację rozgrywek ligi letniej, która miałaby się odbyć w czasie wakacji…

W trakcie czwartkowego spotkania Premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i członkiem prezydium PKOl Ryszardem Czarneckim przedstawiono dalsze plany „odmrażania” imprez sportowych w naszym kraju. Brzmią one bardzo dobrze dla kibiców siatkówki, dając nadzieję na najbliższe miesiące.

Jak informuje wiceprezes PZPS, padła niezwykle ważna deklaracja o „odmrażaniu” imprez sportowych halowych z udziałem publiczności, oczywiście stanie się to w odpowiednim czasie. Tak czy inaczej to pierwsza zapowiedź tego, że także do sportów halowych może powrócić najważniejsza obok samej rywalizacji – kibicowska atmosfera święta na trybunach. Przypomnijmy, że PlusLiga planuje startować na początku września tego roku z sezonem 2020/2021. Start z kibicami na trybunach byłby wymarzonym prezentem z okazji 20-lecia zawodowej ligi męskiej, które obchodzimy w tym roku.

W informacji przedstawionej przez wiceprezesa Czarneckiego czytamy także: „Polski sport oczekuje na powrót do normalności. Nasze służby medyczne i sanitarne, wysiłki rządu oraz wspaniała samodyscyplina i zdrowy rozsądek polskiego społeczeństwa powodują, że otwierają się realne szanse na stopniowe dopuszczanie publiczności do obserwowania „na żywo” imprez sportowych.”

W spotkaniu rozmawiano oczywiście także o pozostałych sportach zespołowych oraz indywidualnych, jak piłka nożna, żużel, koszykówka, które od lat w Polsce gromadzą liczne widownie.

Warto dodać, że Polska Liga Siatkówki planuje również zorganizować rozgrywki ligi letniej. Powoli zaczyna się kształtować plan tych rozgrywek. Miałoby w nich wystąpić 16 drużyn męskich oraz 8 żeńskich, każda drużyna składać się będzie z czterech zawodników. Rozgrywki miałyby się rozpocząć w ostatni weekend lipca. – Zagramy w czteroosobowych drużynach. Każdy będzie mógł atakować. Przepisy będą jak w siatkówce halowej, sędziowie też będą z hali – mówi dyrektor ds. komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki Kamil Składowski. – Mecze będziemy rozrywać w ciągu trzech weekendów. Zaczynamy w ostatnim tygodniu lipca i gramy do połowy sierpnia – dodał. Nadal nie są potwierdzone lokalizacje turniejów. Nie wiadomo również, czy impreza będzie dostępna dla kibiców.

Źródło: PlusLiga/Polsat Sport/własne

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply