PGE Skra poza finałem Pucharu CEV

Mimo ogromnej walki i pozostawionego serca na boisku PGE SKRA Bełchatów nie awansowała do finału Pucharu CEV.

Pierwsza partia rozpoczyna się od wyrównanej walki, na pierwszej przerwie technicznej prowadzą gospodarze – 8:7. Kolejne akcje to wymiana cios za cios, bełchatowianom udaje się zbudować nawet czteropunktową przewagę – 19:15. Pierwsza partia pada łupem gospodarzy – 25:21.

Drugi set to prowadzenie gości – 1:3. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze Nizhiny Novogorod prowadzą 5:8. Żółto-czarnym niestety nie udaje się przełamać bariery trzech punktów i goście na drugiej przerwie technicznej prowadzą -12:16. Do końca seta drużyna Nizhiny Novogorod czuła się pewnie i bezpiecznie wygrywając tę partię 19:25.

Trzecia odsłona tego spotkania to ponownie wyrównana walka punkt za punkt, na pierwszej przerwie technicznej prowadzą goście – 7:8. W kolejnych akcjach żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć więcej niż na dwa oczka – 14:16 Ta partia swoje rozstrzygnięcie miała dopiero w końcówce, gdzie to goście prowadzili 21:24, a seta zamknęli wynikiem 23:25.

Mimo wyrównanej walki w pierwszych akcjach czwartego seta, to Skra Bełchatów na pierwszej przerwie prowadziła 8:5. Kolejne akcje to pewne prowadzenie bełchatowian – 16:11. Drużyna Nizhiny Novogorod nie była w stanie postawić się żółto-czarnym, którzy pewnie wygrali 25:18.

Tie-break to od pierwszych piłek wojna – punkt za punkt, cios za cios. Na pierwszej przerwie prowadzi Gubernia – 7:8. Conte psuje zrywkę, co daje gościom piłkę meczową – 13:14. W siatkę atakuje Ostapenko – remis po 14. Mecz atakiem z prawego skrzydła kończy Pawłow – 14:16.

PGE SKRA Bełchatów: Guberniya Nizhiny Novogorod 2:3 (25:21; 19:25; 23:25; 25:18; 14:16)

Skład drużyn:
PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Antiga, Zatorski (L) oraz: Maćkowiak, Włodarczyk, Pliński, Brdjovic, Tuia
Nizhiny Novogorod: Esko, Ostapenko, Pavlov, Savin, Nikic, Kuleshov, Yanutov (L) oraz: Abramov, Shulgin, Sychev