Piechocki: Pandemia utrudniła rozmowy

Kibice są spragnieni informacji transferowych w PGE Skrze Bełchatów, jednak z powodu pandemii nie wszystkie karty mogą być tak szybko odkryte. Co na ten temat mówi prezes Konrad Piechocki?
Na pewno pandemia utrudniła rozmowy transferowe. Największy niepokój budzi niepewność co do przyszłości. Wciąż nie wiemy, w jakiej formule i kiedy PlusLiga wystartuje i to nie sprzyja. Również sama kwestia braku możliwości spotkania się utrudnia te rozmowy. Wizja zespołu i kadra są wspólnie ze sztabem nakreślone. Nie było to łatwe, bo cały czas jesteśmy w zawieszeniu – powiedział Piechocki.

Z zespołem aktualnie ważne kontrakty ma dziewięciu zawodników: Grzegorz Łomacz, Dusan Petković, Karol Kłos, Norbert Huber, Milan Katić, Milad Ebadipour, Robert Milczarek i Kacper Piechocki.

A czy trenerowi postawiono określone cele na nowy sezon? – PGE Skra od ponad dekady walczy o największe cele, czyli o mistrzostwo Polski. Takie oczekiwania są nam stawiane przez kibiców i nie tylko – podkreśla Piechocki. – Chcemy osiągnąć najlepsze wyniki na wszystkich frontach. Cieszę się, że do Bełchatowa wraca Liga Mistrzów i nie muszę chyba wywierać dodatkowej presji, zarówno na trenerze, jak i na siatkarzach. Wierzę, że w tak skonstruowanym składzie poziom sportowy grupy będzie na tyle wysoki, że będziemy się bili o najwyższe cele, czyli mistrzostwo, Puchar Polski i godne reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Wspominając temat Ligi Mistrzów, czy PGE Skra może hitowe mecze rozgrywać w łódzkiej Atlas Arenie, co zawsze cieszyło się sporą popularnością wśród kibiców w całej Polsce?
Na tę chwilę ciężko na ten temat coś powiedzieć. Wiemy, że tego brakowało, zarówno kibicom, jak i naszym sponsorom. Dla nas to bardzo ważne, że kiedy podejmowaliśmy decyzję i rozgrywaniu części meczów Ligi Mistrzów w Łodzi, ze względu na pojemność obiektu, te lata pokazały, że była to decyzja słuszna. Niemal cały czas mieliśmy komplet publiczności i chcielibyśmy wrócić do Atlas Areny. Oczywiście wtedy, gdy będzie to formalnie możliwe, czyli imprezy masowe będą odbywały się zgodnie z planem.

Źródło: PGE Skra Bełchatów

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply