PL: 3 punkty Ślepska z Aluronem

Świetne widowisko w “Suwałki Arenie”. W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie za trzy punkty.

Beniaminek ligi w meczu 20 kolejki PlusLigi podejmował u siebie Aluron Virtu CMC Zawiercie. Było to niezwykle ważne spotkanie w kontekście gry w play off. W Zawierciu miejscowi pokonali suwalczan 3:0, jednak od tamtego momentu wiele się zmieniło. Ślepsk zdecydowanie wykorzystał atut własnej hali i mimo słabego początku meczu, a w konsekwencji przegranej partii otwarcia, później przejął boiskowe wydarzeni i zgarnął trzy ważne punkty do ligowej drabinki.

Zagrywka miała bardzo duże znaczenie – powiedział tuż po spotkaniu trener Andrzej Kowal, szkoleniowiec biało-niebieskich. Trudno się z tym nie zgodzić, jeżeli czystych asów serwisowych podopieczni trenera Kowala zanotowali aż 8, a rywale 4. Dodatkowo wiele było zagrywek, po których przeciwnicy mieli wielki problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku.

O ile w ataku gra była prowadzona na podobnym procencie (54% Suwałki, 56% Zawiercie), o tyle w bloku zdecydowanie lepsi byli gospodarze, punktując 13 razy tym elementem. Ślepsk widocznie z seta na set grał coraz lepiej, na co zwrócił uwagę atakujący beniaminka. – Skuteczność rosła z każdym setem – mówił Bartłomiej Bołądź, który zdobył w meczu 22 punkty i tym samym został najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania.

Rozgrywający Ślepska Joshua Tuaniga mając dobre przyjęcie mógł uruchomić wszystkie strefy ataku, a sam skończył dwie piłki na siatce i dołożył jeden blok. Ostatecznie został wybrany zawodnikiem meczu.

MVP: Joshua Tuaniga

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

Suwałki: Szerszeń (19), Bołądź (22), Takvam (11), Rohnka (7), Sapiński (11), Tuaniga (3), Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Gonciarz.
Zawiercie: Waliński (15), Lipiński (3), Malinowski (17), Ferreira (20), Gawryszewski (3), Czarnowski (8), Koga (libero) oraz Dosanjh (2), Bociek, Ferens.

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki/własne