PL: Aluron bez szans z ZAKSĄ

17 kolejkę PlusLigi rozpoczął trzysetowy pojedynek w Zawierciu.

Kędzierzynianie do Zawiercia pojechali po dwóch bolesnych porażkach i świadomością, że muszą jak najszybciej tą złą passę przerwać. Natomiast zawiercianie mają kiepski czas, są w kryzysie i odnotowują porażkę za porażką. Faworytem tego starcia był mistrz Polski, ZAKSA, która szybko na boisku udowodniła swoją wyższość, pokonując rywali pewnie 3:0.

Mimo, że Aluron Virtu CMC fragmentami pokazywał dobrą i skuteczną siatkówkę, nawet mając przewagę punktową, to w połowie seta pozwalali by rywale odrabiali straty. Kędzierzyn w konsekwencji dobrej gry wychodził na prowadzenie i każdą z partii w drugiej połowie zaczynał kontrolować, w konsekwencji pewnie wygrywając trzy kolejne odsłony.

ZAKSA dobrze grała zagrywką, odrzucając rywali od siatki, po czym ustawiała punktowy blok. Najlepiej w tym elemencie spisał się Smith, który zaliczył 6 punktów tym elementem, zaś cała drużyna punktowała aż 13 razy blokiem. Zawodnikiem meczu wybrano natomiast Barotiego, który atakował ze skutecznością ponad 72%, kończąc 8 z 11 piłek. Dodatkowo posłał 2 asy oraz 2 bloki.

Wypowiedź pomeczowa Krzysztofa Andrzejewskiego

MVP: Arpad Baroti

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 20:25)

Zawiercie: Masny, Ferreira (12), Verhees(6), Bociek(6), Penczew (13), Czarnowski (3), Andrzejewski (libero) oraz Dosanjh, Malinowski (3)
Kędzierzyn: Toniutti (1), Śliwka (9), Wiśniewski (8), Baróti (12), Semeniuk (9), Smith (10), Zatorski (libero) oraz Grygiel (1), Stępień, Parodi, Rejno (1)