PL: BBTS wygrywa ważny mecz

Bielszczanie w meczu 13 kolejki PlusLigi podejmowali na własnym boisku beniaminka ze Szczecina. Mecz był bardzo ważny, ponieważ BBTS zajmował ostatnie, a Espadon przedostatnie miejsce w tabeli. Dla gospodarzy był to też pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, Chudika. Pierwsze dwie partie rozstrzygnęli na swoją korzyść miejscowi. Po dziesięciominutowej przerwie Szczecin wyszedł zdeterminowany do walki i pewnie zwyciężył seta. W czwartej odsłonie meczu emocji nie brakowało, chociaż zapowiadało się szybkie zwycięstwo bielszczan. Od początku pewne prowadzenie miała drużyna Chudika. Jednak od stanu 21:18 Espadon wrzucił kolejny bieg i doprowadził do remisu. Partię oraz całe spotkanie kończyła nerwowa gra na przewagi. Ostatnie słowo należało do Gryca, który skutecznym atakiem doprowadził do stanu 26:24.

MVP: Paweł Gryc

BBTS Bielsko-Biała – Espadon Szczecin 3:1 (25:21, 25:21, 19:25, 26:24)

BBTS: Gaca (4), Storożyłow (5), Siek (12), Gryc (13), Bartos (7), Lipiński (16), Czauderna (libero) oraz Grzechnik, Janeczek (2), Bieńkowski, Koziura (libero), Vemić i Kwasowski
Espadon: Gałązka (11), Kluth (17), Ruciak (14), Wika (8), Petković (2), Cedzyński (12), Mihułka (libero) oraz Borovnjak (1), Murek i Sladecek (2)