PL: Jastrzębski nie przełamał ZAKSY

Hitem 3 kolejki PlusLigi był mecz w Jastrzębiu, gdzie miejscowa drużyna podejmowała mistrza kraju, Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębianie po dwóch kolejkach mają na koncie komplet zwycięstw. Goście póki co rozegrali jeden mecz, zwycięski. Mecze tych drużyn od lat są zwycięskie dla kędzierzynian.  Co w końcu chcieli przełamać jastrzębianie. To spotkanie przyciągnęło do jastrzębskiej hali komplet publiczności. A co działo się na boisku?

Pierwszy set to wymiana punkt za punkt. Obie drużyny nie grały agresywnie serwisem, a ewentualne podjęte ryzyko kończyło się błędem w tym elemencie. Jastrzębski nie wykorzystał dwóch ważnych kontrataków, popełniając błędy własne, a mimo to utrzymywał wynik remisowy – 14:14. Dwa bloki Kaczmarka przełamały wynik, dając gościom przewagę dwóch oczek – 15:17. Błąd Zaksy w ataku, po chwili as serwisowy Fornala i w samej końcówce straty miejscowych zostały odrobione – 21:21. Trener Santilli dokonał podwójnej zmiany i już w pierwszym rozegraniu Bucki skończył kontratak – 22:21. Śliwka kończąc kontratak na skrzydle dał ZAKSIE piłkę setową – 23:24. Banalne błędy komunikacji po stronie miejscowych skutkowały zakończeniem seta na korzyść rywali.

Konarski kontrą ze skrzydła dał przewagę Jastrzębskiemu już na początku partii – 6:3. Słabe spotkanie rozgrywał do tej pory Lyneel, przez co zastąpił go na placu gry Depowski – 8:7. Blok na Fornalu, który był wiodącą postacią w drużynie gospodarzy, doprowadził do remisu 10:10. Wykorzystana sytuacyjna piłka odwróciła wynik – 11:12. Fornal nie kończąc ataku z pipe’a, zmusił trenera Santilliego do wzięcia czasu, bowiem wynik zaczął „uciekać” – 14:17. Jastrzębski miał spore kłopoty w przyjęciu, co przekładało się na dalszą część akcji – 18:21. Zmiany w szeregach górniczej drużyny nie zdały się na nic. ZAKSA miała piłkę setową w górze po ataku Wiśniewskiego na środku siatki i po chwili goście prowadzili 2:0 w meczu.

Gra błędów Jastrzębskiego rozpoczęła trzeciego seta – 0:4. Kędzierzynianie raz za razem podbijali miejscowych w obronie, wyprowadzając kolejne skuteczne kontrataki, co szybko powiększało różnicę punktową – 3:10. W tej partii drużyna miejscowych nie miała zupełnie argumentów na odrobienie strat – 7:14. Rejno dołożył punkt zagrywką na Frommie, szczęśliwie kontrę skończył Lyneel. Jednak jastrzębianie cały czas „szarpią”, nie mając płynności gry, a wynik uciekał – 10:17. Fromm zagrywką zniwelował dwa oczka różnicy punktowej, jednak przy tej przepaści punktowej nie miało to większych konsekwencji – 15:20. ZAKSA szybko zbliżała się do zwycięstwa bez straty seta nad Jastrzębskim Węglem. Piłka meczowa była w górze po  ataku Śliwki ze skrzydła. Miejscowi bronili się do końca, odrabiając punkty w ataku oraz zagrywką, ale to wciąż nie wystarczyło… Spotkanie zakończył Śliwka – 20:25.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)

MVP: Benjamin Toniutti

Jastrzębie: Gladyr, Konarski, Lyneel, Kampa, Fornal, Szalacha, Popiwczak (L) oraz Bucki, Vinhedo, Depowski, Hain, Fromm

Kędzierzyn: Kaczmarek, Śliwka, Parodi, Rejno, Toniutti, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz Baroti, Stępień, Semeniuk

Fot. PlusLiga/Kowolik

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply