PL: Jednostronny mecz w Suwałkach

Ślepsk rozegrał drugi mecz ligowy na własnej hali. O ile zadebiutowali w Arenie Suwałki z przytupem, o tyle w 8 kolejce rozegrali słabe spotkanie, oddając punkty Lubinowi

Już na początku meczu Lubin pokazał gospodarzom, że jest faworytem i udowodni to  na boisku. Dobre akcje Ziobrowskiego, czy Smolińskiego skutkowały szybkim odjechaniem z wynikiem. Po stronie Ślepska mnożyły się niedociągnięcia oraz błędy własne. W tej partii gospodarze zdobyli zaledwie 12 punktów!

Kolejne dwa sety w kwestii punktowej wyglądały już zdecydowanie lepiej, bowiem miejscowi ulegli do 21 i 22, jednak obraz gry pozostał jednostronny. Cuprum zdecydowanie lepiej pokazał się w ataku. Co prawda mało było przedłużonych akcji, widowiskowych obron, ale lubinianie kontrolowali wynik i przebieg spotkania. W ataku gości na zmianę swoje ciosy kończyli Lipiński i Ziobrowski, zaś po stronie miejscowych nie było pewnego bombardiera.

Cuprum Lubin szybko pokonał beniaminka w trzech setach, wywożąc do Lubina 3 punkty.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)

MVP: Jakub Ziobrowski

Ślepsk: Klinkenberg (9), Bołądź (8), Takvam (4), Rudzewicz, Rohnka (1), Tuaniga (1), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (6), Siek, Skrzypkowski (1), Szerszeń (4), Gonciarz, Stańczak (libero)
Cuprum: Lipiński (14), Ziobrowski (14), Dvoranen (3), Smoliński (5), Tavares (6), Morozau (10), Gruszczyński (libero) oraz Makoś (libero)

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply