PL: Kampa zostaje w Jastrzębiu!

Lukas Kampa, niemiecki rozgrywający Jastrzębskiego Węgla pomimo propozycji innych klubów, postanowił na kolejny rok pozostać w górniczej drużynie.

Cieszę się bardzo, że Lukas Kampa pozostaje z nami na kolejny sezon. Poza ogromną wartością sportową, jaką zawodnik ten stanowi dla zespołu, mówimy o siatkarzu, który wnosi pozytywną energię do zespołu i spełnia wielką rolę w budowaniu „ducha” i dobrej atmosfery w drużynie. Na swojej pozycji jest to gracz kompletny, do tego zgrany z naszym zespołem. Po kilku latach po kryzysie w klubie, nasz zespół doszedł do takiego poziomu sportowego i mentalnego, że stał się kompletny, a Lukas Kampa jest jego bardzo ważnym „ogniwem”. Cieszę się, że został z nami, bo oprócz wspomnianych walorów siatkarskich Lukas jest bardzo pozytywnym człowiekiem – podkreśla Adam Gorol, prezes zarządu naszego Klubu.

Lukas Kampa jest zawodnikiem jastrzębskiego klubu od sezonu 2016/2017. W tym czasie wywalczył z naszym klubem dwa brązowe medale PlusLigi. Jak sam przyznaje, czuje się u nas doskonale. – Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom. W zeszłym roku mówiłem o tym, że mam tutaj do spełnienia pewną misję. Chcę wygrać z Jastrzębskim Węglem mistrzostwo Polski. Ten klub, ci kibice i to miasto zasługują na ten upragniony złoty medal – mówi obecny kapitan Pomarańczowych.

Lukas Kampa

34-letni Kampa ma za sobą wiele lat owocnej kariery w najlepszych siatkarskich ligach świata, wliczając w to włoską Serie A1 oraz rosyjską Superligę. Pochodzi z Bochum i tam też stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W klubowej siatkówce dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec z VfB Friedrichshafen. Z Łokomotywem Charków zdobył mistrzostwo Ukrainy, natomiast z Biełogorie Biełgorodem sięgnął po Puchar Rosji. Przed przyjściem do Jastrzębskiego Węgla przez dwa sezony występował w innym klubie PlusLigi, Cerradzie Czarnych Radom.

Spore sukcesy święcił również z reprezentacją Niemiec. Podczas mundialu w Polsce w 2014 roku kadra narodowa tego kraju wywalczyła w Katowicach sensacyjne brązowe medale, a Kampa zakończył turniej z tytułem najlepszego rozgrywającego Mistrzostw Świata. Z kolei podczas Mistrzostw Europy w 2017 roku Kampa sięgnął w Krakowie wraz z kadrą narodową po srebrne medale czempionatu Starego Kontynentu.

Co warte podkreślenia, Lukas będąc w Polsce postanowił nauczyć się naszego języka. Efekty tej nauki są znakomite – po kilku latach lingwistycznej edukacji Lukas biegle posługuje się polszczyzną!