PL: Kolejna przegrana Asseco

Podopieczni trenera Piotra Gruszki nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z drużyna Cuprum Lubin i po dość słabym meczu przegrali na własnym boisku 3:0.

Mecz w Rzeszowie nie najlepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Cuprum Lubin od samego początku panowało nas przebiegiem gry. Na każdy zdobyty punkt Asseco zawodnicy z Lubina zdobywali dwa. W ataku dobrze spisywał się Ziobrowski, a w bloku świetnie sobie radził Sacharewicz. Po stronie gospodarzy można było wyróżnić Lamańskiego, ale on sam nie zdoła porwać swojej drużyny do walki. Sacharewicz zakończył seta.

Trenera Gruszka wprowadził na boisko Rousseauxa, który poprawił grę gospodarzy w obronie, co jednocześnie pomogło w skuteczniejszych atakach. Do pewnego momentu gra obu zespołów była wyrówna, ale potem swoją grę w polu serwisowym poprawili goście i mogli się cieszyć z kolejnego wygranego seta.

Słaba gra zespołu z Rzeszowa w trzecim secie była bardzo widoczna. Przy serwisieTaveresa goście odskoczyli na kilka punktów od rywali. Asseco Resovia już do końca partii nie potrafiła odrobić straconych punktów. Rewelacyjna gra Sacharewicza jeszcze bardziej pogrążała podopiecznych trenera Gruszki. Po skutecznym ataku Dvoranena zawodnicy z Lubina mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów. Natomiast Asseco Resovia Rzeszów schodziła z boiska przy gwizdach swoich kibiców.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 0:3 (20:25, 20:25, 14:25)
MVP: Miguel Tavares Rodrigues
Resovia: Bartman (13), Lemański (9), Marechal (6), Komenda (3), Krulicki (2), Hoag (2), Perry (libero) oraz Rousseaux (3), Buszek (1), Shoji, Mariański (libero)

Cuprum: Ziobrowski (19), Smoliński (9), Sacharewicz (8), Lipiński (8), Dvoranen (8), Tavares Rodrigues (3), Gruszczyński (libero) oraz Gorzkiewicz