PL: Komplet punktów dla Lubina

Cuprum Lubin w 19 kolejce ligowych zmagań podejmował u siebie MKS Będzin, który zdecydowanie prezentuje się poniżej oczekiwań, zajmując niechlubne ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi.

Cuprum od początku był faworytem spotkania z “czerwoną latarnią” ligi. Będzinianie pokazali walkę i chęć zwycięstwa, jednak w decydujących momentach nie potrafili postawić kropki nad “i”. O czym najlepiej pokazał set trzeci. MKS prowadził w końcówce dwoma oczkami (20:22), jednak błąd ataku Fornala oraz blok na tym siatkarzu odwróciły wynik. Lubinianie szybko wykorzystali kontratak i zakończyli seta oraz cały mecz na swoją korzyść.

MVP: Maciej Gorzkiewicz

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

MKS: Tichacek, Williams, Fornal, Buchowski, Ratajczak, Langlois, Potera (L) oraz Kowalski
Cuprum: Gorzkiewicz, Boruch, Zioborwski, Grobelny, Smoliński, Smith, Gruszczyński (L) oraz Marcyniak, Patucha, Wachnik, Makoś