PL: Lubin pokonuje GKS

Cuprum Lubin pokonał GKS Katowice 3:2 na wyjeździe. To drugie zwycięstwo podopiecznych Marcelo Fronckowiaka.

Mecz doskonale rozpoczęli  zawodnicy z Katowic. Rewelacyjnie spisywał się Jarosz. Mądrze rozgrywał Firlej, Szymura skutecznie atakował. Natomiast gracze z Lubina popełniali mnóstwo błędów. Seta zakończył świetnym atakiem Kwasowski.

Kolejnego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli Miedziani. Za sprawą dobrej postawie w bloku i skutecznych ataków goście wypracowali sobie przewagę. Dobra postawa Jarosza w polu serwisowym pozwoliła odrobić straty gospodarzom. Jednak w nerwowej końcówce lepsza okazała się drużyna Cuprum Lubin.

W trzeciej partii gra była niezwykle wyrównana.  Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Grę lubinian napędzał Dvoranen swoim skutecznymi atakami i dobrą zagrywką.  Seta zakończył rewelacyjnym atakiem Lipiński

Oba zespoły prezentowały się bardzo równo, drużyny przez długi czas grały punkt za punkt. Skuteczny  blok Nowakowskiego dał dwupunktową zaliczkę gospodarzą (19:17). Cuprum, zdołał doprowadzić do remisu, dzięki wykorzystanej kontrze.  Decyzji sędziów nie spodobała się trenerowi gości, który za dyskusje dostał czerwoną kartką. Partię zakończył skutecznym atakiem  Jarosz.

Lubinianie doskonale rozpoczęli tie-breaka, za sprawą bloku i skutecznego ataku Lipińskiego prowadzili trzema punktami.  GKS Katowice miał duże problemu w ataku, które skrzętnie wykorzystywali goście (6:1). W polu serwisowym dobrze spisał się Dvoranen. Goście nie dali sobie zabrać zwycięstwa w tym spotkaniu.

GKS Katowice – Cuprum Lubin 2:3 (25:20, 22:25, 21:25, 25:23, 10:15)

MVP: Miguel Tavares Rodrigues

GKS: Kwasowski, Jarosz, Szymura, Nowakowski, Firlej, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Musiał, Fijałek, Buchowski, Drzazga.

Cuprum: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Morozow, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk, Gorzkiewicz.