PL: Niespodziewanie szybki triumf AZS-u

W wypełnionej po brzegi hali w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie 3:0

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, pokonali bez straty seta Aluron CMC Wartę Zawiercie. Każdy set dostarczył kibicom sporo emocji, lecz końcówki należały do akademików z Kortowa. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, sprawowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (56% do 45%), większej skuteczności w ataku (60% do 53%), kończąc na bloku (6:4) oraz zagrywce (5:1). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (18 pkt.), a u gości Facundo Conte (16 pkt.)

MVP: Karol Butryn

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

AZS: Firlej (1), Andringa (6), DeFalco (18), Averill (6), Poręba (7), Butryn (18), Gruszczyński (libero) oraz Król, Jakubiszak, Salehi (3)
Warta: Konarski (9), Zniszczoł (4), Conte (16), Cavanna (1), Rajsner (4), Kovacević (11), Żurek (libero) oraz Malinowski (1), Depowski, Tavares