PL: ONICO wygrywa z Treflem

W 10. kolejce PlusLigi  Onico Warszawa pokonała drużynę z Gdańska 3:1. Zdobywając koleje 3 punkty na swoim koncie.

Pierwszy set to dobra gra Trefla Gdańsk, który pokonał stołeczną drużynę tylko w pierwszym secie. Na początku drugiego seta Nikola Mijalovic z powodu problemu z kolanem musiał zejść z boiska, to osłabiło znacznie grę gospodarzy. Przyjęcie Trefla, a co za tym idzie i skuteczność w ataku była słaba co nie pozwoliło zwyciężyć kolejne partii gospodarzą.  Trzeci i czwarty seta to początkowa walka punkt za punkt, natomiast później zespół z Warszawy dosyć mocno odskakiwał od rywala i nie dawał już szans na to by przeciwnicy ich dogonili. Dwa ostatnie sety bez większych problemów wygrali podopieczni Antigi.

Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa 1:3 (25:20, 18:25, 15:25, 14:25)

MVP: Piotr Łukasik

Trefl: Nowakowski (6), Janusz (1), Niemiec (5), Mijalović (5), Muzaj (13), Schott (7), Olenderek (libero) oraz Hebda (4), Majcherski (libero), Kozłowski, Sasak (1) i Jakubiszak (2)
ONICO: Kwolek (14), Brizard (4), Łukasik (14), Wrona (11), Vigrass (8), Araujo (17), Wojtaszek (libero) oraz Wiese, Vernon-Evans (2), Kowalczyk, Janikowski, Buczek, Jaglarski (libero) i Nowakowski