PL: Pewna ZAKSA w Uranii

Spotkanie 9 kolejki PlusLigi w hali Urania rozpoczęło się od fajbej, wyrównanej gry zarówno olsztynian, jak i gości z Kędzierzyna. W końcowej fazie seta gospodarze zdecydowanie się pogubili, popełniali proste błędy, przegrywając wyraźnie seta otwarcia do 19.

W drugiej odsłonie meczu akademicy zdecydowanie bardziej odstawali rywalom. Problemy z przyjęciem, nieskończone ataki, błędy własne, a za tym niestety szedł wynik. Mistrz Polski pewnie prowadził w Olsztynie 2:0.

Kędzierzyn kolejnego seta również rozegrał pod swoje dyktando. Co prawda mieli moment przestoju i dekoncentracji, co zniwelowało straty Olsztyna.  Jednak gospodarze nie potrafili poprawić własnej gry, przez co spotkanie nieuchronnie zmierzało do końca. Tym razem punkty pojechały na południe…

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

AZS: Buchowski, Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Woicki, Palacios, Żurek (l) oraz Kochanowski, Boswinkel, Śliwka, Włodarczyk, Makowski

ZAKSA: Konarski, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Deroo, Buszek, Zatorski(l)