PL: Pewny AZS w Iławie

7 kolejkę ligowych zmagań zakończył mecz w Iławie, gdzie AZS podejmował Cuprum. Mecz zakończył się po 3 setach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak lubinianie nie spuścili głów i doprowadzili do wyrównania. Po fragmencie wyrownanej gry, końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli akademicy. Kilejne dwa sety również należały do miejscowych. O ile w drugiej partii było jeszcze trochę walki, o tyle trzeci set pewnie padł łupem Indykpolu.

Cuprum nie wykorzystywał okazji do punktowania, z czym nie mieli klopotu miejscowi. Olsztyn zagrał skuteczną siatkówkę. Dobrze funkcjonował blok, w ataku brylował DeFalco oraz Butryn, a w obronie szalał libero. Akademicy rozegrali jedno z lepszych swoich spotkań i bez wątpienia zasłużenie zwyciężyli 3:0.

MVP: Torey Defalco

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

Indykpol: Firlej (2), Andringa (6), Jakubiszak (6), Defalco (19), Poręba (3), Butryn (18), Gruszczyński (L) oraz Król.

Cuprum: Waliński (5), Gunia, Ferens (9), Sekita, Kapica (8), Krage (4), Szymura (L), Sas (L) oraz Maruszczyk (2), Pietraszko (5), Stępień.