PL: Piątkowe spotkania zakończone wynikiem 3:1

15. kolejka rozpoczęła się w piątek dwoma meczami. Wynik obu spotkań był taki sam 3:1. Ślepsk Suwałki pokonały słabo dysponowaną  Asseco Resovię, a AZS przegrał na własnym parkiecie z drużyną jurajskich rycerzy.

Beniaminkowi PlusLigi udało się pokonać drugi raz z rzędu Asseco Resovię Rzeszów tym razem na swoim boisku. Był to niezwykle ważne oczka, gdyż obie drużyny miały tyle samo punktów w tabeli. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy świetnie sobie radzili w polu serwisowym. Natomiast goście nie potrafili dobrze przyjąć zagrywki a. Sytuację próbowali ratować Bartman i Lemeński ale im siły wystarczyło tylko na zwycięstwo w trzecim secie. Czwarty set był dość nerwowy i wyrównany. Mądrze rozgrywał Tuaniga, a świetnie atakował Takvam oraz Bołądź co dało gospodarzą w koncówce kilku punktową przewagę.

Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:21)

MVP: Bartłomiej Bołądź

Ślepsk: Klinkenberg (13), Szerszeń (13), Bołądź (18), Takvam (11), Sapiński (8), Tuaniga (4), Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki, Rohnka
Resovia: Krulicki (8), Lemański (13), Rousseaux (6), Shoji (2), Bartman (20), Marechal (11), Mariański (libero) oraz Komenda, Hoag, Buszek (3), Możdżonek

*****

Indykol AZS Olsztyn tylko w pierwszym secie pokazał swoje umiejętności. Dobrą grą popisywali się  Żaliński oraz Żurek. W kolejnej odsłonie goście postanowili zawalczyć o zwycięstwo. Spokojna i przemyślana gra Masnego oraz świetne ataki Boćka dały zwycięstwo zespołowi z Zawiercia.

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25)

MVP: Grzegorz Bociek

AZS: Kapica (14), Woicki, Mika (18), Poręba (8), Żaliński (5), Mousavi (12), Żurek (libero) oraz Kowalski, Andringa (9), Pietraszko, Sokołowski
Aluron Virtu: Ferreira (15), Gawryszewski (6), Bociek (25), Penczew (14), Masny (3), Czarnowski (8), Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Waliński, Dosanjh (1), Malinowski (1)