PLusLiga: Cuprumu Lubin krok do półfinału

Cuprum Lubin wykonał pierwszy krok w stronę półfinałów play off Plusligi, wygrywając na swoim terenie 3:0 z Jastrzębskim Węgle. Pierwszy mecz drużyn czwartego i piątego miejsca tabeli PlusLigi od początku zapowiadał się na wyrównane spotkanie. I tak też było.

Od początku wiadomo było że spotkania Cuprumu Lubin z Jastrzębskim Węglem będą meczami na wyrównanym poziomie. W końcu na parkiecie spotkała się para z miejsc 4-5 tabeli ogólnej PlusLigi. I tak też było na początku pierwszego seta. Jastrzębianie wykorzystują błędy techniczne rywali dzięki czemu po drugiej przerwie technicznej uzyskują oni trzypunktową przewagę 17:20. Świetną skuteczność w ataku utrzymując  Michał Łasko zdobywając dwudziesty pierwszy punkt. Na boisku w ekipie Roberto Piazzy pojawiają się Malinowski i Dima. Zmiana także w drużynie gospodarzy na boisku w miejsce Grzegorza Łomacza wchodzi drugi rozgrywający. Piazza prosi o czas. Szymon Romać posyła serwis w siatkę. Atakujący Cuprumu, Romać rekompensuje się w kolejnej akcji. Problemy w przyjęciu gospodarzy sprawiają, że to jastrzębianie narzucają swój rytm gry. Mimo tego nie ustrzegają się oni własnych błędów. Błąd Patryka Czarnowskiego w bloku i Krzysztofa Gierczyńskiego w ataku sprawia że lubinianie doprowadzają do remisu 23:23. Po przerwie o którą poprosił szkoleniowiec Jastrzębskiego skuteczny atak z drugiej lini zalicza Quesco. Romać broni pierwszego setballa 24:24. Problemy w przyjęciu jastrzębian sprawiają że to gospodarze mają piłkę setową 25:24. Atak Łaski sprawia że sam sędzia prosi o challenge. Jeśli ktoś narzekał na brak emocji to końcówka pierwszego seta może to zmienić walka punkt za punkt 27.26. Romać po raz kolejny w tym secie skutecznie atakuje 28:26. Gospodarze wyrywają jastrzębianom wygraną w tym secie. Niewykorzystane akcje mszczą się na jastrzębianach. Statystyki: 11 pkt zdobywa Romać 8 zalicza Łasko.

Druga partia zaczyna się od dominacji zawodników Cuprumu. 5:1 dla gospodarzy sprawia, że o czas szybko prosi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Po przerwie  Guillaume Quesque skutecznym atakiem z lewego skrzydła przerywa serię rywali. W grze lubinian można zauważyć więcej spokoju którego zdecydowanie brakuje w szeregach pomarańczowych. Na pierwszej przerwie technicznej z przewagą trzech punktów schodzą podopieczni trenera Gheorghe Cretu. Przy stanie 11:7 trener Piazza zmuszony jest wziąć drugi czas dla swojego zespołu. Można powiedzieć że jest to mecz krótkich akcji. Mimo nienajlepszego przyjęcia Quesue, Łasko skutecznie atakuje. Kolejne dwa punkty również zdobyte przez kapitana pomarańczowych. Romać popełnia błąd w ataku uderzając w antenkę dzięki czemu jastrzębianie doprowadząją do remisu 12:12. Grzegorz Kosok pojawia się na boisku w miejsce Czarnowskiego. As serwisowy zdobywa Pashytskyy Dmytro.  Pomimo kilku dobrych akcji po stronie jastrzebian to gospodarze cały czas utrzymują kilkupunktową przewagę. Łukasz Kadziewicz z wyjątkowym pechem w dzisiejszym meczu nie broni kolejnej piłki 21:19. Kolejny błąd kapitana Cuprumu i przewaga gospodarzy topnieje do jednego punktu 21:20. Wykorzystanie dwóch challenge’ów przez jastrzębian sprawia że nie mogą oni sprawdzić czy atak Quesque był po bloku rywali. Stan w secie 23:21. Świetny w defensywie Paweł Rusek przyczynia się do zdobycia dwudziestego czwartego punktu swojej drużyny. Pomocną dłoń w stronę rywali podaje Romać serwisując w siatkę 24:22. Szansy nie wykorzystują jednak goście bowiem skutecznym blokiem Łomacz i Romać zatrzymują Łasko i zdobywają dudziesty piąty punkt 25:22 i prowadzą w całym meczu 2:0.

Dłuższa przerwa przed trzecim secie dobrze wpłynęła na oba zespoły. Kolejna partia rozpoczyna się od wyrównanej walki. Walki atakujący Romać kontra Łasko i patrząc na set poprzedni lepiej spisywał się atakujący gospodarzy. Mimo początkowego prowadzenia przyjezdnych spokój w drużynie Cuprumu wpływa na wynik bowiem to zawodnicy z Lubina obejmują kilkupunktową przewagę. Sytuacja nie zmienia się do drugiej przerwy technicznej. Po raz kolejny skutecznym atakiem z lewego skrzydła punkt zdobywa Jeroen Tommel. Piazza zmuszony jest wziąc czas 20:18. Alen Pajenk nie zawodzi na środku po raz kolejny zdobywając punkt atakiem 20:19. Trzecia partia tego spotkania w ataku prym wiedzie Trommel. Jest Trommel jest punkt, jest Romać jest punkt 23:21. Problemy w przyjęciu czego następstwem jest błąd w ataku sprawia że to drużyna gości ma piłkę meczową którą kończy Romać. Cuprum Lubin wygrywa mecz w trzech setach.