PL: Podsumowanie 2 kolejki PlusLigi

Druga kolejka PlusLigi była pełna emocji, zaciętych spotkań oraz  zadziwiających wydarzeń.

*****

Udany debiut w PlusLidze miał MKS Ślepsk Malow Suwałki, który na wyjeżdzie pokonał Asseco Resovię Rzeszów. Gospodarze w pierwszym secie pokonali beniaminka ligi i nic nie zapowiadało niespodzianki. Jednak w kolejnych setach drużyna z Suwałk swoją dobra i cierpliwą grą pokonała słabo grających rywali.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:23, 17:25, 16:25, 22:25)

MVP: Nicolas Szerszeń

Resovia: Krulicki (7), Kosok (2), Komenda, Hoag (14), Marechal (7), Schulz (6), Perry (libero) oraz Shoji, Bartman (12), Buszek (1), Możdżonek (6) i Mariański
Ślepsk: Szerszeń (15), Bołądź (20), Takvam (8), Rudzewicz (8), Rohnka (13), Tuaniga (8), Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Siek i Skrzypkowski

*****

Niezwykle emocjonujące spotkanie rozegrano w Bełchatowie.  Mecz w całości był wyrównany, każda z drużyn pokazała ducha walki i chęć wygranej. W piątej partii podopieczni Mieszka Gogola okazali się minimalnie lepsi i to oni zapisują na swoim koncie dwa cenne punkty.

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:2 (19:25, 26:24, 22:25, 25:19, 16:14)

MVP: Mariusz Wlazły

Skra: Wlazły (22), Kłos (12), Kochanowski (12), Ebadipour (4), Szalpuk (21), Łomacz (1), Piechocki (libero) oraz Droszyński, KAtić (8), Petković (1)
GKS: Nowakowski (11), Zniszczoł (13), Firlej (5), Jarosz (16), Buchowski (12), Szymura (18), Watten (libero) oraz Musiał (4), Fijałek i Drzazga

*****

Mecz dobrze zaczęli gospodarze. W drugim secie to jednak Czarni Radom pokazali klasę i zwyciężyli w tej partii. W kolejnych dwóch setach to gdańszczanie przejęli kontrole na parkiecie i wygrali cały mecz.  Podopieczni Michała Winiarskiego zapisali tym samy pierwsze punkty na swoim koncie.

Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:13, 21:25, 25:19, 25:21)

MVP: Bartosz Filipiak

Trefl: Filipiak (19), Janusz (3), Schott (15), Halaba (17), Crer (8), Grzyb (11), Majcherski (libero) oraz Kozub, Jakubiszak, Sasak i Janikowski
Czarni: Pajenk (6), Grzechnik (9), Protopsaltis (12), Vincic, Włodarczyk (7), Butryn (21), Ruciak (libero) oraz Kędzierski (1), Filip (2) i Firszt

*****

W Kędzierzynie-Koźlu obyło się bez niespodzianek. Gospodarze pokonali rywali 3:0. W pierwszym secie mimo zaciętej gry i niewielkiej przewagi drużyny z Będzina to trójkolorowi okazali się lepsi w końcówce, co trochę podcięło skrzydła zawodnikom Jakuba Bednaruka. W drugiej odsłonie to bezapelacyjnie lepsza okazała się ZAKSA. Trzecia partia również przebiegała pod dyktandem zespołu z Opolszczyzny, ale w końcówce seta coś zacięło się w ich grze.  MKS Bedzin wykorzystał ten przestój i wyrównał wynik, jednak to doświadczeni gracze ZAKSY przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając mecz.

*****

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (27:25, 25:21, 28:26)

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA: Kaczmarek (13), Parodi (4), Toniutti (1), Wiśniewski (8), Śliwka (10), Rejno (9), Zatorski (libero) oraz Stępień, Semeniuk (1) i Baroti (1)
MKS: Sanders, Ratajczak (2), Dryja (14), Sobański (7), Superlak (11), Sossenheimer (5), Potera (libero) oraz Gunia (7), Fornal (1) i Faryna (5)

*****

Jastrzębianie na własnym boisku podjęli Cuprum Lubin. Mecz był niezwykle ekscytujący, ale jednak od samego początku było widać dominację gospodarzy. Podopieczni Roberto Santilliego w trzeciej odsłonie grali jak z nut natomiast ich rywale popełniali mnóstwo błędów. Trzeci set skończył się dosyć sensacyjnie, gdyż drużyna z Lubina zdobyła zaledwie 7 punktów.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0(25:20, 25:23, 25:7)

MVP: Lukas Kampa

Składy :
Jastrzębski Węgiel: Konarski (14), Lyneel (8), Kampa (4), Gladyr (9), Szalacha (6), Fornal (8), Popiwczak (libero) oraz Raphael, Bucki (3) i Depowski (4)
Cuprum: Lipiński (3), Ziobrowski (4), Dvoranen (6), Smoliński (5), Tavares (1), Morozau (6), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (2), Zawalski, Gorzkiewicz i Biegun (1)

*****

Zawodnicy Projektu  Warszawa pokonali na wyjeździe drużynę z Bydgoszczy 3:0.  Stołeczna ekipa od początku meczu grał dobrze i kontrolował cały mecz, wysoko wygrywając w ostatniej partii. To już drugie zwycięstwo stołecznej drużyny w tym sezonie.

BKS Visła Bydgoszcz – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 23:25, 13:25)

MVP: Igor Grobelny

BKS: Gałązka (7), Stern (15), Kalembka (1), Quiroga (1), Gil (2), Urbanowicz (10), Szymura (libero) oraz Woch, Lipiński, Peszko (5), Bonisłąwski (libero) i Cieślik
Projekt: Kwolek (12), Brizard (1), Król (10), Wrona (10), Niemiec (7), Grobelny (15), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski (libero), Tillie (1) i Kozłowski