PL: Podsumowanie 7. kolejki PlusLigi

W 7. kolejce PlusLigi obyło się bez większych niespodzianek. Zaskoczeniem może być to, że drużyna z Kędzierzyna-Koźla rozegrała, aż pięć setów w Rzeszowie, a Skra Bełchatów przerwała zwycięską passę stołecznej drużynie.

*****

PGA Skra Bełchatów na własnym parkiecie pokonała drużynę z Warszawy, 3:1. To była pierwsza porażka  Vervy Warszawa Orlen Paliwa w sezonie. Zawodnicy Michała Mieszka Gogola pokonali stołeczny zespół za trzy punkty. Podopieczni Andrei Anastasiego zdołali wygrać  tylko jednego seta i tym samym pozbawili ją miana jedynej niepokonanej drużyny.

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:20)

MVP: Mariusz Wlazły

Skra: Wlazły (23), Kłos (8), Kochanowski (3), Ebadipour (10), Szalpuk (13), Łamacz (1), Milczarek (libero) oraz Huber (6)
Verva: Kwolek (18), Król (7), Brizard (6), Wrona (9), Nowakowski (11), Tillie (11), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Niemiec i Grobelny (4)

*****

Do wyrównanego pojedynku doszło w Gdańsku, gdzie gospodarze wygrali z BKS-em Visła Bydgoszcz, 3:2, zapisując na swoim koncie dwa punkty. Mimo przegranej drużyny z Bydgoszczy trzeba przyznać, że grali dobrą siatkówkę, a zabrakło im tzw. szczęścia.

Trefl Gdańsk – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (25:20, 27:29, 25:18, 17:25, 15:13)

MVP:  Ruben Schott

Trefl: Filipiak (18), Janusz (2), Jakubiszak (7), Schott (17), Mordyl (15), Crer (12), Majcherski (libero) oraz Kozub, Sasak Janikowski (4) i Olenderek (libero)
Visła: Gałązka (11), Stern (28), P. Lipiński (1), Kalembka (5), Urbanowicz (14), Peszko (14) K. Szymura (libero) oraz Woch, Gryc (1), Quiroga (1), Gil (1), Cieślik (1) i Bonisławski (libero)

*****

Faworytami spotkania w Rzeszowie, zdecydowanie była drużyna z Kędzierzyna-Koźla. Po dwóch pierwszych setach można było przypuszczać, że kolejny set to będzie tylko formalność. Jednak okazało się, że Asseco nie poddało się i będzie wałczyło do końca. Walcząca postawa gospodarzy pozwoliła im wygrać dwa kolejne sety. W tie-breaku lepsza okazała się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i można by się pokusić o stwierdzenie, że udało im się spełnić oczekawiania.

Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (26:28, 23:25, 25:23, 25:23, 11:15)

MVP: Łukasz Wiśniewski

Resovia: Krulicki (8), Kosok (2),  Komenda (1),  Hoag (23), Marechal (16), Schulz (17), Perry (libero) oraz Lemański (9), Rosusseaux (1),  Shoji i Buszek
ZAKSA: Kaczmarek (14), Parodi (4), Toniutti (7), Wiśniewski (13), Śliwka  (14),  Smith (8), Zatorski (libero) oraz Stępień, Semeniuk (11), Baróti (6) i Rejno (2)

*****

GKS Katowice podejmował na swoim boisku MKS Będzin. Goście nie sprawili zbyt wielu problemów rywalom. Podopieczni Daszkiewicza wygrali 3:1 i po raz pierwszy w sezonie zdobyli komplet punktów, natomiast MKS Będzin nadal pozostaje drużyną bez żadnego zwycięstwa.

GKS Katowice – MKS Będzin 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 27:25)

MVP: Jakub Jarosz

GKS: Nowakowski (10), Szymański (8), Zniszczoł (5), Firlej (5), Jarosz (23), Szymura (15), Watten (libero) oraz Fijałek, Buchowski (3) i Kwasowski (2)
MKS: Ratajczak (5), Dryja (8), Fayazi (13), Pająk (6), Superlak (5), J. Fornal (14), Potera  (libero) oraz Gunia (1), Buczek, Faryna (18) i Sossenheimer

*****

W 7. kolejce Plusligi Indykpol AZS zagrał przeciwko Cuprum Lubin. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania. Mimo przegranej w pierwszym secie, gdzie udało się gościom pokonać miejscową drużynę 31:29, to w kolejnych partiach już AZS nie pozostawił złudzeń rywalom wygrywając trzy kolejne partie.

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1 (29:31, 25:16, 25:20, 25:15)

MVP: Mateusz Poręba

AZS: Hadrava (21), Woicki (5), Mika (15), Poręba (5), Żaliński (19), Mousavi (13), Żurek (libero) oraz Kowalski, Andringa, Pietraszko i Kapica
Cuprum: Lipiński (9), Ziobrowski (21), Dvoranen (8), Smoliński (6), Rodrigues (2), Morozau (5), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (4), Zawalski, Gorzkiewicz (1), Biegun (2) i Makoś (libero)

*****

Czarni Radom gościli na swoim parkiecie Jastrzębski Węgiel. Goście wygrali spotkanie 3:1 zapisując na swoim koncie trzy punkty. Gospodarze zdołali się przeciwstawić drużynie Jastrzębskiego Węgla tylko w drugim secie, wygrywając go na przewagi. W kolejnych partiach zdecydowanie lepsi okazali się goście.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 23:25)

MVP: Jakub Popiwczak

Czarni: Pajenk (5), Boruch (7), Prostopsaltis (10), Vincic (2), Włodarczyk (4), Butryn (16), Ruciak (libero) oraz Ostrowski (6), Kędzierski, Filip (3), Sander (7), Firszt (4) i  Masłowski (libero)
Jastrzębski: Konarski (25), Vigrass (5),  Kampa (3), Gladyr (10), Fornal (15), Fromm (12), Popiwczak (libero)