PL: Przedostatnia kolejka – wyniki

Mecz w Częstochowie rozpoczął 29 kolejkę ligową. Goście z Gdańska nie dali się zaskoczyć i zgodnie z planem pokonali “dołujących” w tabeli częstochowian bez straty seta. Co prawda w drugiej odsłonie meczu o zwycięstwie decydowała gra na przewagi, ale ekipa trenera Anastasiego wyszła z niej obronną ręką.

MVP: Damian Schulz

AZS Częstochowa – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 24:26, 15:25)

AZS: Kowalski T. (1), Moroz (3), Buniak (5), Szymura (11), Grebeniuk (6), Janus (2), Kowalski A. (libero) oraz Szlubowski (6), Polański (1), Buczek, Wawrzyńczyk (2)
LOTOS: Schulz (23), Paszycki (2), Gawryszewski (6), Mika (13), Hebda (8), Masny (3), Gacek (libero) oraz Niemiec (1), Romać, Ferens (1)

Bardzo ważne trzy punkty zgarnęli olsztynianie w walce z Lubinem. Zwyciestwo to może dać akademikom awans do czwórki i walkę o medale. Wszystko będzie zależne od wyniku w derbach Śląska (GKS-Jastrzębski), które odbędą się we wtorek.

MVP: Paweł Woicki

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:23)

AZS: Hadrava (17), Pliński (13), Kochanowski (13), Śliwka (9), Woicki (2), Włodarczyk (14), Żurek (libero) oraz Zniszczoł, Boswinkel, Palacios (1)
Cuprum: Kaczmarek (19), Pupart (11), Böhme (9), Gunia (12), Koumentakis (11), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Malinowski (3), Michalski,Gorzkiewicz

Bez niespodzianki obyło się w Bielsku, gdzie miejscowi grali z PGE Skrą. Żółto-czarni mieli mecz praktycznie pod kontrolą. Chwila dekoncentracji nastąpiła w końcówce drugiej partii, kiedy to gospodarze doszli rywali i decydowała gra na przewagi. Niestety bielszczanie nie potrafili postawić kropki nad “i”. Skra wygrała 3:0.

MVP: Mariusz Wlazły

BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 24:26, 14:25)

BBTS: Grzechnik (4), Siek (5), Gryc, Janeczek (12), Lipiński (4), Kwasowski (5), Koziura (libero) oraz Gaca, Storożyłow (1), Bieńkowski (1), Vemić (3), Bartos (1)
Skra: Wlazły (24), Kurek (13), Kłos (2), Gladyr (10), Uriarte (2), Penczew (4), Piechocki (libero) oraz Marcyniak (1), Janusz (2)

Czarni u siebie zgarnęli komplet punktów grając z Łuczniczką, wygrana jednak nie przyszła łatwo. Radomianie rewelacyjnie rozegrali dwa sety, mając pod kontrolą boiskowe poczynania. Jednak po długiej przerwie Bydgoszcz się obudziła, wybijając z rytmu miejscowych. W konsekwencji goście wygrali seta, a w czwartym decydowała dopiero końcówka, która ostatecznie dała drużynie trenera Prygla trzy punkty dopisane do tabeli.

MVP: Tomasz Fornal

Cerrad Czarni Radom – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:11, 25:18, 23:25, 25:22)

Czarni: Bołądź (17), Żaliński (15), Kędzierski (2), Kohut (10), Smith (14), Fornal (17), Watten (libero) oraz Ziobrowski (2), Gonciarz
Łuczniczka: Nowakowski (8), Katić (9), Yudin (13), Szczurek, Gromadowski (2), Sacharewicz (7), Czunkiewicz (libero) oraz Filipiak (12), Sieńko (4), Bobrowski

Niezły dreszczowiec rozegrany był w Kielcach, pomiędzy Effectorem, a Espadonem. Goście po raz drugi w tym sezonie byli górą nad kielczanami. Tym razem jednak kibice oglądali długi, pieciosetowy mecz, gdzie każdy set rozstrzygały końcówki.

MVP: Michał Ruciak

Effector Kielce – Espadon Szczecin 2:3 (25:20, 25:27, 22:25, 25:23, 11:15)

Effector: Komenda (3), Wohlfahrtstätter (10), Wachnik (17), Pawliński (12), Superlak (18), Maćkowiak (5), Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Orobko (3), Andrić (3)
Espadon: Gałązka (8), Depowski (13), Perłowski (8), Miluszew (8), Ruciak (13), Sladecek, Murek (libero) oraz Kluth (12), Zajder, Kozłowski (1), Mihułka (libero)