PL: Radom bez szans z ONICO

onico_pl

W Radomiu lepsi byli miejscowi, jednak należy zauważyć, że wówczas w szeregach ONICO nie było jeszcze Kurka oraz Pencheva. Patrząc w tabelę ligową, faworytem na ten moment jest bezapelacyjnie Warszawa, która zajmuje fotel wicelidera, zaś Czarni są na piątej pozycji. Jak potoczył się mecz 17 kolejki rozgrywany na Torwarze?

Radomianie od przewagi rozpoczęli seta, za sprawą dobrych zagrywek Filipa – 3:6. Obie drużyny popełniały błędy na zagrywce, podejmując ryzyko w tym elemencie. Gospodarze doszli rywali, jednak dwa bloki na Kurku i ponownie zaliczkę mieli radomianie – 15:17. Po chwili as Łukasika i kolejny remis – 17:17.  Kontratak Nowakowskiego skutkował piłką setową dla ONICO, a błąd dotknięcia siatki przez Fornala zakończył partię.

Warszawa również w drugim secie miała inicjatywę po swojej stronie, a gdy punktowymi zagrywkami popisał się Kurek , do tego ONICO wykorzystywała kontrataki, wówczas był stan 9:5. W tym secie radomianie nie byli w stanie odrobić strat, mimo pojedynczych, efektownych i skutecznych akcji blokiem, czy w ataku.  Warszawa prowadziła już 2:0.

Warszawa poszła za ciosem i kolejnego seta również rozpoczęła od szybkiego „odskoczenia” z wynikiem – 5:1. Jakby Cerrad miał mało kłopotów, urazu stopy doznał Żaliński, który zderzył się ze swoim libero podczas przyjęcia zagrywki rywali. Radomianie w tym spotkaniu nie potrafili złapać luzu i wskoczyć na swoje tory. ONICO pewnie zmierzała do zwycięstwa w trzech setach, dopisując do ligowej tabeli trzy oczka.

MVP: Damian Wojtaszek

ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)

Radom: Pajenk, Żaliński, Vincić, Filip, Huber, Fornal, Ruciak (L) oraz Kwasowski, Giger, Wasilewski
Warszawa: Kwolek, Brizard, Łukasik, Kurek, Vigrass, Nowakowski, Wojtaszek (L) oraz Janikowski

 

Aktualna tabela:
1. ZAKSA 41 pkt.
2. ONICO 35 pkt.
3. Jastrzębski 31 pkt.
4. Aluron Virtu  30 pkt.
5. Cerrad Czarni 29 pkt.
6. Skra 24 pkt.
7. GKS 24 pkt.
8. Indykpol AZS 21 pkt.
9. Chemik 16 pkt.
10. Trefl 15 pkt.
11. Cuprum 14 pkt.
12. Asseco Resovia 14 pkt.
13. MKS 6 pkt.

Inf. własna/fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply