PL: Radomianie zdobywają cenne trzy punkty

!8. kolejkę kończy emocjonujący mecz Czarnych Radom z drużyną Zawiercia. Gospodarze wygrywają spotkanie 3:1 i zdobywają cenne 3 punkty

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki obu drużyn. Żaliński popisuje się skutecznymi atakami oraz dobrą zagrywką co daje przewagę gospodarzą. Błędy po stronie gości wykorzystują Radomianie. Seta kończy Żaliński.

Siatkarze z Zawiercia rozpoczynają kolejnego seta dużo bardziej skoncentrowani co daje im 3 punktową przewagę nad rywalami. Jednak Czarni Radom odrabiają straty i doprowadzają do stanu 9:9. Goście skupiają się na swoje grze i po dobrych atakach Semeniuka, Boćka czy Gawryszewskiego odskakują od rywali na parę punktów. Przewagę utrzymują do końca seta. Partię kończy mocny serwis Ferreria.

Trzeci set to w większości walka punkt za punkt. Obie drużyny walczą o każdy punkt, Drużyna Roberta Prygla wychodzi na dwu punktowe prowadzenie (17:15) Dobra gra Boćka  doprowadza do remisu 22:22. Po dużych emocjach seta wygrywają Czarni Radom.

Seta rozpoczyna skutecznym atakiem Ferreria. Żadna z drużyn nie chce oddać żadnego punktu bez walki. Gra jest niezwykle wyrównana (16:16) Radomianie zatrzymują Boćka i jest 19:19, Skuteczny atak oraz doskonały serwis Semeniuka daje drużynie z Zawiercia dwu punktowe prowadzenie {22:24). Gospodarze jednak nie poddają się i doprowadzają do remisu 24:24. Autowy atak Boćka kończy mecz.

Cerrad Czarni Radom   – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 30:28)

MVP: Wojciech Żaliński

Składy
Czarni: Pajenk (7), Żaliński (15), Vincic (2), Filip (3), Huber (6), Fornal (12), Ruciak (libero) oraz Żygałow (4), Kwasowski i Wasilewski (libero)
Warta: Rejno (8), Ferreira (13), Gawryszewski (5), Bociek (18), Semeniuk (8), Masny (2), Koga (libero) oraz Dosanjh, Waliński i Malinowski