PL: Ślepsk podyktował grę

W drugiej kolejce PlusLigi beniaminek pojechał do Suwałk. Obie ekipy na otwarcie ligi zanotowały porażkę, jednak w tym meczu suwalczanie od początku naskoczyli na rywali, którzy ponownie zagrali nieskutecznie i bez jakości…

Pierwszy set od początku należał do miejscowych, którzy dobrze radzili sobie w grze blokiem, wykorzystywali kontrataki. Dobry mecz rozgrywał Bołądź Łukasik w ataku. Lublin zaś miał kłopoty z kończeniem własnych akcji, a grając cały czas pod wynikiem, nie mieli argumentów na dorównanie rywalom, przez co szybko przegrali seta.

W drugim secie nieco lepiej spisywał się Filipiak w ataku beniaminka, jednak bolączką nadał była słaba skuteczność w tym elemencie pozostałych zawodników, a do tego pojawiały się też błędy własne. Ślepsk kontrolował przebieg gry – 12:6. Trener Daszkiewicz wprowadził na boisko niezupełnie zdrowego Włodarczyka, po chwili wszedł Romać i młody Gniecki na rozegranie. Set jednak uciekał bardzo szybko lublinianom – 20:13. Szczęśliwie asem zakończył seta wprowadzony zadaniowo Rudzewicz.

Na trzeciego seta trener LUK dokonał zmiany na środku, wprowadził Stajera za Nowakowskiego, szukając bloku.Pozostał też Włodarczyk. Ślepsk popełniał błędy w polu zagrywki, a w szeregach beniaminka coś drgnęło. Punktowy blok dał stan 4:7 i o czas poprosił trener Kowal. Dobra zagrywka, blok Łukasika i straty odrobione – 9:9. W dalszej części seta ponownie inicjatywę przejęli miejscowi, którzy odjechali z wynikiem, utrzymując przewagę do końca seta. W końcówce punktował atakiem i zagrywką Sapiński, Takvam dał piłkę meczową Suwałkom, a długa wymiana zakończona kontratakiem Łukasika zakończyła mecz zwycięstwem 3:0 dla gospodarzy.

MVP: Bartłomiej Bołądź

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)

Ślepsk: Łukasik, Bołądź, Takvam, Buchowski, Sapiński, Tuaniga, Czynkiewicz (L) oraz Smoliński, Rudzewicz
LUK: Nowakowski, Wachnik, Katić, Filipiak, Sobala, Pająk, Watten (L) oraz Włodarczyk, Gniecki, Romać, Stajer

Fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply