PL: Ślepsk za 3 oczka powstrzymał Skrę

Fantastyczne zwycięstwo biało-niebieskich! W meczu 24. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali utytułowaną PGE Skrę Bełchatów.

Co prawda bełchatowianie pojechali do Suwałk w osłabieniu. Na jednym z ostatnich treningów ból w kolanie zaczął dokuczać Arturowi Szalpukowi. Sztab szkoleniowy postanowił wysłać przyjmującego na szczegółowe badania, które odpowiedzą na pytanie ile potrwa przerwa siatkarza w treningu.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Skra, pewnie prezentując się w ataku, a to przełożyło się na szybkie odskoczenie z wynikiem. Z czasem Ślepks zaczął grać coraz skuteczniej, jednak w tym secie przewaga była zbyt duża i to goście objęli prowadzenie.

Od drugiego seta podrażnieni wysoką przegraną suwalczanie przejęli inicjatywę. Jak podkreślał środkowy gospodarzy Łukasz Rudzewicz, spore znaczenie ma podejście mentalne, a on i jego koledzy po to ciężko pracują, że chcą wygrywać z najlepszymi. Gra była na wysokim poziomie i raz jedni, a raz drudzy uzyskiwali niewielką przewagę. Skra popełniała również kilka błędów własnych, do tego bardzo dobrze spisywała się Szereszeń i doszło do wyrównania stanu meczu na 1:1.

W kolejnym secie gospodarze nie zwalniali tempa. Punktował Szerszeń, swoje robił Bołądź, a nierówna gra Wlazłego w ataku ponownie dały przewagę Ślepskowi. Gorąco zrobiło się jeszcze w końcówce, kiedy to Ślepsk zaliczył chwilowy przestój, jednak ostatecznie obronił końcówkę i prowadził w meczu 2:1.

Bardzo zacięta i emocjonalna była czwarta odsłona meczu, gdzie Suwałki broniły trzech punktów, zaś Skra chciała przedłużyć mecz pozostając nadal w grze. Niewielkie prowadzenie miejscowych powiększył w ważnym momencie as Szwaradzkiego – 19:16. Po chwili odpowiedzieli tym elementem również Petković i Ebadupoure, co dało wyrównany wynik w końcówce – 22:21. Ostatecznie walka o ligowe punkty toczyła się na przewagi, a zakończył ją Klinkenberg atakiem. Ślepsk dość nieoczekiwanie przerwał zwycięską serię Bełćhatowa, wygrywając za trzy oczka.

MVP: Nicolas Szerszeń

Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 3:1 (16:25, 25:22, 25:21, 28:26)

Suwałki: Klinkenberg (15), Szerszeń (20), Bołądź (11), Takvam (6), Sapiński, Tuaniga (3), Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Rudzewicz (5), Szwaradzki (1), Siek, Rohnka, Gonciarz.
Bełchatów: Wlazły (11), Kochanowski (8), Katić (5), Ebadipour (29), Łomacz (1), Huber (16), Milczarek (libero) oraz Petković (3), Orczyk (3), Droszyński.