PL: Suwałki bez werwy u siebie

W meczu 16. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z liderem PlusLigi, VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa

Spotkanie miało wyjątkowo wysokiego poziomu sportowego, a akcje w większości były krótkimi wymianami, kontrolowanymi przez gości. Suwalczanie jednak walczyli do końca, co w trzecim secie dało trochę więcej emocji. Ostatecznie jednak Verva zamknęła mecz w trzech setach. – Zabrakło nam jakości, ale trzeba docenić klasę rywala – powiedział tuż po spotkaniu Andrzej Kowal, szkoleniowiec biało-niebieskich.

W zespole gości doskonałe spotkanie rozegrał Igor Grobelny, słusznie wybrany zawodnikiem meczu. Przyjmujący zdobył 14 punktów w ataku, co dało 47% skuteczność. Do tego dołożył przyjęcie na wysokim, bo aż 70,59% poprawnego, z czego 47% piłek dograł w punkt do rozgrywającego.

W trzeciej partii, w polu serwisowym, pojawił się Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki. Reprezentant gospodarzy wraca do intensywnych treningów po urazie stawu skokowego, którego doznał w meczu z GKS-em Katowice.

Kolejny mecz suwalczanie rozegrają 1 lutego, o godzinie 17:30, w hali widowiskowo-sportowej “Suwałki Arena”. Rywalem biało-niebieskich będzie Jastrzębski Węgiel, występujący w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (21:25, 22:25, 23:25)

MVP: Igor Grobelny

Suwałki: Klinkenberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Sapiński, Tuaniga, Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Rohnka, Rudzewicz, Gonciarz, Siek
Warszawa: Grobelny, Brizard, Król, Kwolek, Wrona, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Niemiec, Kowalczyk, Jaglarski.