PL: Szybka lekcja dla Chemika

Trzecia kolejka ligowych zmagań rozpoczęła się w Kędzierzynie, gdzie miejscowa ZAKSA podejmowała Chemik Bydgoszcz. Do tej pory obie drużyny miały na koncie po dwa zwycięstwa.

Chemik spotkanie w Kędzierzynie rozpoczął od kłopotów z przyjęciem, co ułatwiło gospodarzom, już na wstępie osiągnięcie przewagi – 5:1. Dobrze poukładana gra Zaksy okazała się w tym secie zbyt trudna dla gości – 11:4. Szybko z boiska zszedł Lipiński, zastąpił go Gryc. W tym secie straty gości były zbyt duże by odmienił on wynik.

Druga partia, to zupełnie inny obraz gry. Od początku trwała wyrównana walka – 4:4, 8:8. Błąd ataku Kovacevicia oraz blok na Filipiaku, dały Zaksie prowadzenie, które po chwili powiększył Deroo serwisem – 12:10, 16:12. Od tego momentu, to gospodarze dyktowali warunki gry, powiększając przewagę i deklasując rywali. Asa dorzucił również Wiśniewski, kontrę skończył Deroo, a po chwili było 2:0 w meczu.

Trzeci set był nierówny. Zaksa odskakiwała kilkukrotnie z wynikiem, by Chemik po chwili niwelował straty – 6:3, 8:7, 14:10. Proste błędy pojawiły się po obydwu stronach siatki, szczególnie w polu zagrywki. Tak jak w poprzedniej partii, Kędzierzyn w końcowej fazie seta wrzucił kolejny bieg, punktując rywali niemiłosiernie. ZAKSA w pierwszym meczu na własnej hali odniosła pewny triumf.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:14, 25:18)

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA: Kaczmarek, Toniutti, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Śliwka, Zatorski (l) oraz Jungiewicz

Chemik: Lipiński, Vinhedo, Kovacevic, Szalacha, Filipiak, Morozau, Kowalski (l) oraz Gryc, Lesiuk, Akala