PL: Trefl bez szans w Kędzierzynie

Spotkanie w Kędzierzynie rozpoczęło się od ciekawej i wyrównanej gry. Gdańszczanie dwukrotnie wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie, jednak nie byli w stanie go utrzymać. Hebda dotykając antenki blokiem oddał gospodarzom inicjatywę, a po chwili atak Konarskiego skutkował piłką setową. Efektownym atakiem z drugiej piłki zakończył seta Deroo.

Kolejna odsłona meczu od początku dyktowana przez miejscowych, którzy blokiem wygrywając bardzo długą wymianę prowadzili już 4:1, a kilka minut później 8:1! Trefl starał się robić wszystko by zniwelować straty, ale ZAKSA pokazała, że jest dobrze dysponowana i nie wypuściła wysokiego prowadzenia – 19:13. Partię dwoma asami zakończył Konarski – 25:15!

Bezsilność Trefla trwała również w kolejnym secie. Kędzierzyn bez większych problemów powiększył prowadzenie do siedmiu punktów – 16:9. Ekipa Anastasiego mając niedokładne przyjęcie, nie radziła sobie w grze na siatce. ZAKSA wygrywając gładko 3:0, dopisała kolejne ważne trzy oczka do ligowej tabeli.

MVP: Łukasz Wiśniewski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)

ZAKSA: Tillie, Konarski, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (l) oraz Czarnowski
LOTOS: Pietruczuk, Schulz, Pashytskyy, Gawryszewski, Hebda, Masny, Gacek (l) oraz Niemiec, Stępień, Mika