PL: Trefl bez szans z ONICO

ONICO Warszawa w roli gospodarza rozegrała mecz z Treflem Gdańsk w Łodzi. Spowodowane to było brakiem dostępności hali w stolicy, a z powodu napiętego terminarza, mecz musiał się odbyć w terminie.

Warszawskiej ekipie widocznie nie przeszkadzał fakt rozgrywania meczu 23 kolejki poza stolicą, bowiem znokautowani oni rywali w każdym elemencie. Co prawda Trefl do Łodzi przyjechał w osłabieniu, bez Olenderka i Niemca, jednak drużyna trenera Anastasiego nie zdobyła w żadnym z setów nawet 20 oczek.

ONICO od początku bardzo dobrze serwowała, przez co w trzech setach odnotowała aż 9 asów, a punktowali tym elementem Kwolek, Kurek oraz Vigrass. Co prawda ryzyko niosło za sobą również błędy. Trefl zaserwował punktowo 3 razy (Muzaj, Mijailović, Mordyl. Paradoksalnie gdańszczanie nie zagrali zdecydowanie słabego mecz, ale rywale zaprezentowali kompletną siatkówkę, punktując w każdym elemencie skuteczniej.

MVP: Bartosz Kurek

ONICO Warszawa  – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

ONICO: Kwolek (14), Brizard (4), Łukasik (4), Wrona (5), Vigrass (12), Kurek (19), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Buczek, Vernon, Penczew (2)
Trefl: Nowakowski (3), Grzyb (3), Janusz, Jakubiszak (2), Muzaj (9), Schott (5), Majcherski (libero) oraz Mijailović (8), Mordyl (2), Kozłowski

inf. własna/fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply