PL: Trefl nie urwał nawet seta Czarnym

W ERGO Arenie Trefl Gdańsk podejmował radomian w ramach 12 kolejki PlusLigi.

Pierwszy set był zacięty, chociaż momentami goście mieli przewagę, gdańszczanie nie odpuszczali do końca, co dało remis w ważnym momencie – 18:18. Końcówka była wyrównana i nerwowa. As serwisowy Zhigalova oraz punktowy kontratak dały piłkę setową Cerradowi – 22:24. Fornal był autorem ostatniego punktu, co dało gościom prowadzenie w meczu.

Drugi set również był wyrównany, a Trefl odskakując na niewielką przewagę, pozwalał gościom na odrobienie strat – 12:12. W końcowej fazie gdańszczanie zaczęli popełniać proste błędy własne, głównie w ataku. Radom odskoczył na kilka punktów i tym razem dowiózł prowadzenie do końca, prowadząc już 2:0 w meczu.

Początek trzeciego seta również zaczął się od wyrównanej gry, a nawet przewagi miejscowych – 8:5. Radom jednak za sprawą dobrej gry blokiem odrobił straty i z czasem przejął kontrolę nad grą. Trefl nie radził sobie z przyjęciem zagrywki Żalińskiego, a do tego nie kończył pierwszej akcji, co szybko skutkowało zakończeniem seta oraz meczu na korzyść gości.

MVP: Maksim Żygałow

Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)

Trefl: Nowakowski (4), Janusz (1), Hebda (6), Niemiec (7), Muzaj (14), Schott (9), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Sasak, Kozłowski
Czarni: Pajenk (8), Żaliński (12), Vincic (2), Huber (5), Żygałow (17), Fornal (10), Ruciak (libero) oraz Kwasowski, Rybicki