PL: Verva Warszawa pokonuje AZS Olsztyn

W meczu 11. kolejki PlusLigi w hali Urania, Indykpol AZS Olsztyn postawił ciężkie warunki Vervie Warszawa Orlen Paliwa. Gościom udało się jednak wygrać 3:1 i zapisać na swoim punkcie trzy punkty, co daje im drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

To Verva Warszawa była faworytem. Tak też goście zaczęli mecz, grając dużo lepiej niż ich rywale. AZS Olsztyn jednak nie poddał się zupełnie i doprowadził do remisu 16:16. Gospodarze jednak zaczęli ponownie popełniać sporo błędów  co wykorzystała drużyna ze stolicy. Seta zakończył atakiem Kwolek.

Drugą partię dobrze zaczęli gospodarze dobra gra Żalińskiego oraz Kapicy dała im dwupunktowe prowadzenie., 8:6. AZS Olsztyn dopadła niemoc i nie potrafili wyjść z tego dołka.  Podopieczni Anastasiego zaczęli grać dużo lepiej i zdobywać punkty seriami.  Skuteczny atak Tilliego z lewego skrzydła  zakończył seta.

Trzeci set to zacięta walka obu zespołów. Rozegrał się Mika, który zdobywał dużo punktów dla swojego zespołu. Trener Montagnami zdecydował się zdjąć Kapicę, a w jego miejsce wszedł Żaliński c, który dał rewelacyjną zmianę i mocno pomógł swojej drużynie.  Dobra gra w ataku olsztyńskiej ekipy pozwoliła na drobne prowadzenie. Dwie ostatnie akcje rozstrzygnął na swoja korzyść Żaliński i to kibice gospodarzy cieszyli się z wygranego seta.

Podrażnieni zawodnicy Verwy podeszli do kolejnego seta niezwykle zmotywowani. Walka była zacięta i w dużej mierze toczyła się punkt za punkt.  Im bliżej końca tym warszawiacy powoli przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Blizard wygrał przepychankę na siatce co dało Vervie Warszawa zwycięstwo.

Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa  1:3 (21:25, 17:25, 25:21, 21:25)

MVP: Artur Udrys

Składy:
AZS: Andriga (6), Pietraszko, Kapica (7), Woicki (1), Żaliński (22), Mousavi (12), Żurek (libero) oraz Kowalki, Mika (12), Poręba (3), Sokołowski
Verva: Kwolek (13), Brizard (4), Wrona (5), Niemiec (10), Tillie (14), Udrys (19), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Król