PL: Visła urwała punkt AZS-owi

W Bydgoszczy odbył się mecz 8 kolejki PlusLigi pomiędzy Visłą, a Indykpolem Olsztyn. Faworytem tego spotkania byli goście.

Boisko pokazało, że teorię bardzo ciężko przełożyć na praktykę. Co prawda Olsztyn dobrymi zagrywkami Hadravy wypracował sobie przewagę na początku meczu, ale szybko Bydgoszcz odrobiła straty. Dobra gra blokiem i skuteczne ataki Visły wyraźnie zaskoczyły rywali. Konsekwencją tego było zwycięstwo gospodarzy w pierwszym secie.

Kolejne dwa sety padły łupem gości, którzy skuteczniej prezentowali się w ataku, szczególnie Hadrava wrócił na swój poziom gry. Do tego blok w tych setach dawał punkty AZS-owi, opuszczając miejscowych.

Ciekawy, ale i nerwowy był set czwarty, kiedy to Olsztyn cały czas miał kilka punktów przewagi. Sytuacja się zmieniała w samej końcówce. Błąd Miki i dwa ataki Urbanowicza dały kontakt punktowy, a blok Kalembki na Hadravie skutkował remisem po 24. Ostatecznie grę na przewagi lepiej rozstrzygnęli gospodarze, gdy po zagrywce Kalembki, przechodzącą piłkę skończył Urbanowicz.

Decydujący set przebiegał pod kontrolą gości, którzy od początku mieli inicjatywę i prowadzenie po swojej stronie. Tym razem nie pozwolili gospodarzom na odrobienie strat. Indykpol AZS Olsztyn wywiózł z Bydgoszczy dwa punkty, zaś ekipa trenera Michalczyka obroniła jedno oczko.

MVP: Seyed Mousavi

BKS Visła Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15)

BKS: Gałązka, Stern, Lipiński, Kalembka, Urbanowicz, Peszko, Bonisławski (libero) oraz Woch, Gryc, Quiroga, Gil
AZS: Hadrava, Pietraszko, Woicki, Mika, Żaliński, Mousavi, Żurek (libero) oraz Kowalski, Andringa