PL: W hicie kolejki lepsza okazała się drużyna z Warszawy

W hicie kolejki pomiędzy Aluron Virtu CMC Zawiercie a Projektem Warszawa, lepsi okazali się goście wygrywając 3:2 z gospodarzami.

Od początku meczu Warszawiacy narzucili swój styl gry. Aluron Zawiercie jednak się nie poddał i doprowadził do remisu, 7:7. Dobra postawa gości w bloku oraz świetne ataki Kwolka i Nowakowskiego pozwoliły na zwycięstwo w tym secie.

W drugiej partii to gospodarze nadali swój ton rywalom. Zawodnicy Projektu Warszawa popełniali coraz więcej błędów, co doskonale wykorzystała miejscowa drużyna.  Fantastyczna gra Ferreri, któremu dzielnie pomagał Malinowski. Aluron Virtu CMC Zawiercie kontrolował grę do samego konta i wygrał seta 25:19.

W kolejnej odsłonie obie drużyny grały punkt za punkt.  Jednak to popisywali się lepszym atakami oraz lepiej grali blokiem. Seta zakończył punktowym blokiem na Ferrerierze.

W czwartym secie gospodarze musieli podejmować duże ryzyko aby dalej pozostać w grze.  Świetna gra Malinowskiego w ataku oraz polu serwisowym dała przewagę gospodarzom, którą utrzymali do końca partii.

W początkowej fazie seta lepiej spisywała się drużyna z Zawiercia. Jednak goście walczy o każdy punkt i doprowadzili do remisu. Końcówka to wojna nerwów i lepsi się w niej okazała drużyna Projektu Warszawa.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Projekt Warszawa 2:3 (20:25, 25:19, 20:25, 25:15, 16:18)

MVP: Piotr Nowakowski

Składy:
Aluron: Waliński (15), Malinowski (24), Ferreira (22), Kania (8), Verhees (2), Masny (2), Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Dosanjh, Gawryszewski, Bociek, Penczew i Czarnowski (3)
Projekt: Kwolek (18), Brizard (2), Król (15), Wrona (5), Nowakowski (17), Tillie (5), Wojtaszek (libero) oraz Niemiec (2) i Grobelny (8)