PL: Walka w Zawierciu dla gospodarzy

17 kolejkę PlusLigi otworzył mecz w Zawierciu, gdzie miejscowy Aluron Virtu Warta podejmował Chemik Bydgoszcz.

Teoretycznie mecz powinien być szybki i zwycięski dla miejscowych, którzy w pierwszej rundzie na wyjeździe wygrali bez straty seta. Rzeczywistość okazała się nieco inna. Co prawda spotkanie wygrali zawiercianie, jednak musieli oni pokazać dobrą grę i zimną głowę. Drużyna trenera Bednaruka wysoko zawiesiła poprzeczkę, walcząc o każdy punkt, czego konsekwencją były trzy sety rozstrzygane na przewagi. W czwartym secie, dobre ataku Semeniuka, który został zawodnikiem meczu, dały Warcie przewagę, której Rycerze już nie dali sobie odebrać. Mimo walki punkt za punkt, przewaga dowieziona do końca dała Aluronowi zwycięstwo za trzy oczka.

Wynik był cały czas na styku i dawno nie zagraliśmy takiego meczu, by aż tyle emocji było w końcówkach. Tak naprawdę o wyniku decydowały pojedyncze zagrania w ostatnich akcjach. Fajnie, że skończyło się to dobrze dla nas i mamy trzy punkty – powiedział po meczu środkowy Aluronu Krzysztof Rejno.

W ostatnim secie udało się nam ustrzelić ich zagrywką. W pierwszej i drugiej partii popełniliśmy sporo błędów w tym elemencie, ale później zagrywka się wyregulowała i myślę, że to przyczyniło się do naszego zwycięstwa w tym meczu – zauważył Łukasz Swodczyk, który rozegrał cały mecz w barwach Warty.

MVP: Kamil Semeniuk

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:27, 27:25, 26:24, 25:21)

Aluron: Swodczyk (4), Rejno (9), Ferreira (4), Bociek (17), Semeniuk (16), Masny (2), Taichiro (libero) oraz Waliński (9), Dosanjh, Andrzejewski (l)
Chemik: Lipiński (14), Margarido (2), Kovacević (10), Szalacha (5), Filipiak (11), Morozau (11), Kowalski (l) oraz Gryc, Lesiuk