PL: Warszawa znowu wygrała

Mimo zaciętego pojedynku, podopiecznym trenera Michała Winiarskiego nie zdołali wygrać nawet jednego seta. Verva Warszawa Orlen Paliwa na swoim terenie pokonała Tref Gdańsk 3:0.

Set był niezwykle emocjonujący, gdyż obie drużyny grały punk za punkt. Na prowadzenie wyszła drużyna z Gdańska gdzie świetnie spisywali się  Filipiak oraz Hałabała. Zespół ze stolicy jednak szybko doprowadził do remisu (9:9). Podopieczni Winiarskiego dzięki asowi Grzyba ponownie osiągnęli przewagę. Końcówka seta to dosyć nerwowa gra Trefla, który nie potrafi utrzymać przewagi. Verva Warszawa odrobiła straty, a później po dobrym ataku Kwolka zwyciężyła seta.

Drugi set to również wyrówna gra  drużyn.  Pierwsza na prowadzenie wyszedł zespół z Warszawy. Grzyb zablokował Wronę, dzięki temu jego drużyna odrobiła straty. Trefl Gdańsk zaczął popełniać proste błędy. Przy stanie 15:11 trener Winiarski wziął czas dla swojego czasu. Gdańszczanie nadal popełniali błędy, jednak w końcówce seta zaczęli odrabiać straty. Tillie w ostatniej akcji okazał się lepszy w walce na siatce od Schotta i to gospodarze cieszyli się z wygranej w tym secie.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli goście. Gospodarze popełniali błędy, a ich rywale świetnie radzili sobie w ataku. Gospodarze im bliżej końca seta zaczęli lepiej grać, odrabiając straty. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu i po ataku Udrysa walka toczyła się na przewagi. Wszelkie wątpliwości co do końcowego rezultatu rozwiał Kwolek, kończąc ostatnią akcję spotkania (27:25)

Verva Warszawa Orlen Paliwa  – Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:23, 27:25)

MVP: Piotr Nowakowski

VERVA: Kwolek, Brizard, Wrona, Nowakowski, Tillie, Udrys, Wojtaszek (libero) oraz Grobelny, Król
Trefl: Filipiak, Janusz, Schott, Halaba, Crer, Grzyb, Olenderek (libero) oraz Janikowski, Jakubiszak