PL: Wyniki 16 kolejki

Pierwszy mecz 16 kolejki rozegrany został w piątek w  Gdańsku gdzie PGE Skra Bełchatów wygrała z Treflem Gdańsk.  W  sobotę pierwsze dwa mecze zostały rozegrane już o 14.45 w Warszawie i w Kielcach. Podopieczni Stephana Antigi wygrali 3:2 z Łuczniczką Bydgoszcz. Duża sensacja wydarzyła się w Kielcach gdzie drużyna gospodarzy pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1, zdobywając 3 punkty na swoje konto. Mistrzowie Polski mimo bardzo dobrej gry swoich przeciwników wygrali  spotkanie 3:1. Również GKS Katowice pokonało Czarnych Radom 3:1. Jastrzębski Węgiel pokonał BBTS Bielsko-Białą dopiero w piątym secie. MKS Będzin mimo wygranego pierwszego seta musiał uznać wyższość drużyny z Lubina.

Wyniki 16 kolejki:

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 1:3 (28:26, 25:27, 21:25, 24:26)

MVP: Mariusz Wlazły

ONICO Warszawa  – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:17, 23:25, 25:15, 21:25, 15:12)

MVP: Andrzej Wrona

Dafi Społem Kielce –  Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 29:27, 20:25, 25:21)

MVP:  Przemysław Stępień

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 26:24)

MVP: Maurice Torres

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:19)

MVP: Maciej Fijałek

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:19, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)

MVP: Lukas Kampa

MKS Będzin – Cuprum Lubin 1:3 (25:20, 23:25, 11:25, 19:25)

MVP: Dawid Gunia