PL: Wyniki 9 kolejki

Zawodnicy Onico Warszawy mimo porażki, pokazali ogromnego ducha walki, niestety w  żadnej partii nie udało się im przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, chociaż czasami zabrakło niewiele.

MVP: Srećko Lisinac

PGE Skra Bełchatów – Onico Warszawa 3:0 (26:24, 25:22, 28:26)

PGE Skra: Lisinac (17), Wlazły (12), Kłos (13), Bednorz (12), Ebadipour (4), Łomacz (1), Milczarek (libero) oraz Janusz, Czarnowski (1), Romać (2) i Penczew
Onico: Kwolek (13), Brizard (2), Wrona (5), Gjorgiew (6), Nowakowski (9), Włodarczyk (3), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (8), Samica (1), Warda

********

Trefl Gdańsk dobrze rozpoczął mecz i wygrał pierwszego seta, kolejne dwie partie wygrali Olsztynianie, którym niestety nie udało się wygrać meczu. Trefl Gdańsk doprowadził do tie-breaku i wygrał cały mecz.

MVP: Piotr Nowakowski

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk  2:3(20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15)

AZS: Hadrava (17), Pliński (12), Andringa (11), Kochanowski (22), Woicki (3), Rousseaux (2), Żurek (libero) oraz Kańczok, Zniszczoł, Makowski, Scheerhoorn (1), Buchowski (8) i Zabłocki
Trefl: Nowakowski (17), Grzyb (4), Sanders, Schulz (16), Szalpuk (17), Mika (17), Olenderek (libero) oraz Ferens (1), Jakubiszak (2), McDonnell (4), Kozłowski i Gunter

********

Wydawało się, że Cuprum Lubin bez problemów wygra mecz i zdobędzie trzy punkty. Jednak Asseco Resovia Rzeszów w trzecim secie wróciła do gry i udowodniła rywalom, że zawsze trzeba walczyć do końca.

MVP: Jakub Jarosz

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:12, 25:20, 23:25, 15:25, 10:15)

Cuprum: Kaczmarek (31), Pupart (13), Terzić (9), Smoliński (8), Masny (2), Hain (9), Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz, Patucha (4), Biegun i Makoś (libero)
Resovia: Kędzierski (1), Lemański (2), Jarosz (26), Krastins (7), Rossard (8), Możdżonek (7), Rusek (libero) oraz Tichacek (1), Depowski (9), Schöps, Masłowski (libero) i Dryja (8)

********

Zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz okazali się mało gościnni dla swoich rywali i wygrali 3:0 z Aluron Virtu Warta Zawiercie.

MVP: Bartosz Filipiak

Łuczniczka Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

Łuczniczka: Ananiew (11), Rohnka (14), Goas (3), Jurkiewicz (1), Szalacha (4), Filipiak (16), Kowalski (libero) oraz Gryc i Sacharewicz (1)
Warta: Swodczyk (2), Żuk (5), Bociek (10), Pająk (1), Smith (9), Patak (7), Koga (libero) oraz Zajder (1), Popik, de Leon, Kaczorowski (4) i Długosz

********

Zawodnicy z Bielska-Białej nadal nie przełamali swojego fatum i nie zwyciężyli jak do tej pory w  żadnym meczu. Jednak można było oglądać dobre momenty gry BBTS-u. Najbardziej emocjonujący był pierwszy set, który zakończył się wynikiem 37:35.

MVP: Bartłomiej Grzechnik

MKS Będzin – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (37:35, 25:19, 21:25, 25:17)

MKS: Waliński (22), Kozub (4), Ratajczak (11), Grzechnik (11), Jordanow (14), Araujo (9), Potera (libero) oraz Klobucar, Seif (2), Przybyła, Faryna (11) i Gregorowicz (libero)
BBTS: Macionczyk (1), Tarsow (7), Łukasik (18), Gaca (7), Cedzyński (4), Krikun (16), Marek (libero) oraz Bucki (4), Piotrowski, Peacock, Siek (3), Janeczek (3) i Czauderna (libero)