PL: Zaskakujący wynik na Podpromiu

LUK po raz kolejny pokazał pazur. Tym razem do niespodzianki doprowadził na Podpromiu, pokonując miejscową Resovię.

Podopieczni trenera Daszkiewicza zapowiadali przed meczem, że do Rzeszowa jadą po zwycięstwo. Beniaminek pokazał od początku wiele determinacji i koncenteacji, a w konsekwencji wygrał i to za trzy punkty.

Od początku dobrze w mecz wszedl atakujący beniaminka, Filipiak, jednak do połowy seta walka była wyrównana. Resovia dopuściła się kilku błędów, a skuteczny blok gości dał im przewagę w ważnym momencie. Miejscowi walczyli do końca, jednak wprowadzony na zagrywkę Bucki popełniając błąd, zakończył partię na korzyść gości.

Drugi set przebiegał odwrotnie. Coraz lepszą skuteczność prezentował Deroo, zaś goście popełniali błędy, przez co korzystny wynik utrzymywała Resovia. Skuteczne ataki Wachnika, blok na Deroo i w końcówce straty LUK zniwelowane do jednego oczka. Resovia jednak tego seta nie oddała, a ostatnie słowo należało do środkowego, Kochanowskiego.

Kolejnego seta lepiej rozpoczęli goście, jednak o ile skurecznie grał Wachnik, o tyle “zadyszkę” złapał Filipiak, kończąc akcje ze zmiennym szczęściem. Muzaj i spółka zdołała wyrównać straty w połowie partii. Muzaj na ataku i Kochanowski na środku dali przewagę Resovii, jednak za sprawą błędów nie utrzymali jej. Drużyny prezentowały sporo obron, jednak gospodarze nie potrafili ich wykorzystać. Ostatecznie zagrywka w siatkę Kochanowskiego zakończyła seta i był stan 1:2.

Czwarty i jak się okazało ostatni set od początku należał do lublinian. Dobre akcje Wachnika, Filipiaka, punktowali oni również serwisem, a to dało możliwość gry z przewagą punktową. W końcowej fazie rzeszowianie za sprawą Muzaja i Deroo wyrownali wynik. Końcówka pokazała jeszcze kilka ciekawych wymian. Jednak blok na Buszku i skonczony cios Wachnika dały piłkę meczową przyjezdnym. Ostatecznie spotkanie zakończył niespodziewanym zwycięstwem LUK, a dokładnie sytuacyjna akcja Włodarczyka.
Zwycięstwo to pozwoliło beniaminkowi awansować na 8 pozycję w tabeli.

MVP: Jakub Wachnik

Asseco Resovia Rzeszów – LUK Lublin 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 23:25)

Resovia: Muzaj (20), Deroo (12), Kozamernik (2), Kochanowski (10), Drzyzga (2), Cebulj (7), Zatorski (libero) oraz Krulicki, Bucki, Woicki, Szerszeń (9), Buszek (2), Tammemaa (1)
LUK: Nowakowski (8), Wachnik (19), Filipiak (24), Sobala (3), Pająk (3), Włodarczyk (12), Watten (libero, Gregorowicz (libero) oraz Romać, Gniecki