PL: Zwycięstwo Aluronu

Aluron Virtu CMC Zawiercie podejmował na swoim parkiecie MKS Będzin. Podopieczym Jakuba Bednaruka udało się zwyciężyć tylko w pierwszym secie i to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej.

Od początku spotkania  lepiej na parkiecie radzili sobie goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 7:4. Dobrze rozgrywał Sanders, który rewelacyjnie współpracował z Dryją i Sossenheimerem. Gospodarze mieli sporo problemów w ofensywie i popełniali zbyt dużo błędów własnych. Zawodnicy Jakuba Bednaruka  kontrolowali boiskowe wydarzenia i triumfowali w pierwszym secie.

Zawiercianie dobrze otworzyli kolejną odsłonę meczu, po bloku Marcina Kani prowadzili 5:3. Podopieczni Marka Lebedew poszli za ciosem, wywierając coraz większą presję swoją zagrywką, dzięki asowi Grzegorza Boćka zwiększyli przewagę do czterech punktów.  Gospodarze coraz lepiej czytali grę przeciwników oraz doskonale prezentowali się w ofensywie.  Trener Jakub Bednaruk próbował ratować się zmianami, na parkiecie pojawili się m.in. Jan Fornal i Rafał Faryna. Nie przyniosły one  jednak zamierzonych oczekiwań. Gospoadze utrzymali przewagę, seta zakończył skutecznym atakiem, Grzegorz Bociek.

W kolejnej odsłonie można było zaobserwować wyrównaną grę, co z pewnością spodobało się kibicom. U gospodarzy świetną grą  popisali się Bociek oraz Ferreria.  Oba zespoły walczyły o każdy punkt, po zatrzymaniu Jana Fornala na tablicy świetlej pojawił się remis 19:19. Do samego końca zawodnicy MKS-u Będzin walczyli ,ale to gospodarzą w tej nerwowej końcówce zachowali więcej spokoju i wygrali seta.

Zawodnicy prowadzeni przez Marka Lebedewa chcieli skończyć mecz już w czwartym secie (13:7). Dużo dobrego do gry gospodarzy wniosło wejście przyjmującegoWalińskiego, zmienił  Penczewa. Zawiercianie mieli wszystko pod kontrolą i wygrali 25:19, a cały mecz 3:1.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:19)

MVP: Grzegorz Bociek

Składy :
Aluron: Bociek (25), Ferreira (19), Swodczyk (11), Kania (5), Penczew (3), Masny, Andrzejewski (libero) oraz Waliński (3), Dosanjh (1), Malinowski (1), Ferens
MKS: Sossenheimer (15), Superlak (9), Dryja (7), Fayazi (4), Gunia (4), Sanders (2), Potera (libero) oraz Fornal (10), Faryna (5), Buczek, Ratajczak, Sobański