PL: Zwycięstwo Stoczni Szczecin

Niewątpliwym faworytem meczu była Stocznia Szczecin, która nie dała żadnych szans rywalom, wygrywając pojedynek 3:0.

Pierwszy set od udanego ataku rozpoczął Bartosz Kurek. Gospodarze często atakowali w aut, natomiast w drużynie gości dobrymi zagrywkami popisał się Kazijski.

Druga partia to całkowita dominacja zespołu ze Szczecina,  chociaż początkowo set był wyrównany. Później coś się zacięło w grze Cuprum Lubin, a ich rywale to wykorzystali i zakończyli seta 25:10.

W trzecim secie to gospodarze rozpoczęli od prowadzenia. Trener Michał Mieszko Gogol jednak poprosił o czas dla swoje drużyny  i po krótkiej rozmowie z zawodnikami wszystko zaczęło wracać do normy. Bartosz Kurek i spółka zaczęli odrabiać straty, a nawet przejęli prowadzenie w secie. Mecz zakończył skutecznym atakiem Simon Van De Voorde.

Cuprum Lubin – Stocznia Szczecin 0:3 (21:25, 10:25, 23:25)

MVP: Łukasz Żygadło

Cuprum: Marcyniak (2), Boruch (3), Gorzkiewicz, Grobelny (11), Wachnik (6), Yanagida (10), Gruszczyński (libero) oraz Ziobrowski (2), Smoliński (1), Biegun (1), Toobal
Stocznia: Kazijski (13), Hoag (15), Kurek (21), Van De Voorde (3), Gałązka (5), Żygadło (1), Mihułka (libero), Rossard (libero) oraz Kluth, Penczew, Maziarz