Play off: Rewanż Radomia, zadecyduje 3 mecz

Zawiercianie po zwycięstwie u siebie, drugi mecz, który był na wagę awansu do półfinału, Aluron rozegrał na terenie Cerradu Czarnych.

Podopieczni trenera Lebedewa rozpoczęli spotkanie od kłopotów ze skończeniem pierwszego ataku, co dało szybkie prowadzenie miejscowym – 5:2. Malinowski rozwinął się w ataku, a po autowym zagraniu Żalińskiego, był remis 5:5. Po fragmencie wyrównanej wymiany ciosów, kontra Filipa oraz autowa kontra Ferreiry, dały przewagę radomianom – 14:11. Od początku spotkania atak Cerradu Czarnych ciągnął Filip. Goście serią odrobili straty, a plas Malinowskiego dał punkt kontaktowy – 19:18. Wprowadzony na zagrywkę Bociek, serwisem doprowadził do remisu po 21. Emocji w końcówce nie brakowało. Fornal atakiem z pipe’a dał piłkę setową, ale kontratak Malinowskiego nad blokiem, skutkował grą na przewagi – 24:24. Waliński odwrócił wynik i dał piłkę setową zawiercianom – 25:26. Malinowski sprytnie oparł piłkę o blok Fornala, obejmując prowadzenie w meczu.

Druga odsłona spotkania od początku grana była punkt za punkt – 7:7. Ferreira blokowany, co dało przewagę radomianom – 15:12. Ferreira nie gra tak skutecznego spotkania jak w Zawierciu. Radomianie w tej partii byli skuteczni nie tylko w ataku, ale też funkcjonował blok, co pozwalało im kontrolować wynik – 21:17. Kontratak Fornala dał piłkę setową Czarnym, a po chwili do wyrównania w meczu doprowadził również atak Fornala.

Trzeci set ponownie rozpoczął się od wyrównanej gry. Dopiero blok na Filipie dał gościom przewagę, jednak po chwili zatrzymany Malinowski i kontra Filipa, skutkowały remisem – 6:8, 8:8. Kontratak Żalińskiego dał kolejne przełamanie radomianom, zaś błąd ataku Malinowskiego powiększył przewagę do dwóch oczek – 17:15. To jeszcze nie koniec emocji w tym secie. Żaliński atakując w aut ponownie doprowadził do remisu – 19:19. Gawryszewski wykorzystał przechodzącą piłkę po złym przyjęciu Radomia, przez co trener Prygiel poprosił o czas – 21:22. Pierwszą piłkę setową w górze mieli goście, po zagrywce w siatkę wprowadzonego zadaniowo Gigera – 23:24. Gawryszewski również zaserwował w aut, więc ponownie seta kończyła gra na przewagi. Wymiana ciosów ataku pomiędzy Malinowskim, a Żalińskim – 28:28. Fornal celując zagrywką Walińskiego zakończył nerwową końcówkę, obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Dobre bloki Radomia na początku czwartego seta, ale wynik oscylował wokół remisu. As Filipa dał przewagę miejscowym – 7:5. Błąd ataku Fornala i kolejny remis – 8:8. As serwisowy oraz kolejna trudna zagrywka Ferreiry dały przewagę Aluronowi, a dotknięta siatka przez Filipa powiększyła różnicę do stanu 13:16. Czarni jednak odrobili straty, a do kontaktu doprowadził Fornal kończąc efektownie kontratak po prostej – 15:16. Vincić zaatakował przechodzącą piłkę, dając remis po 17. Huber blokując Walińskiego dał ważny punkt miejscowym – 23:21. W kolejnej akcji Huber obił blok rywali z przechodzącej piłki, co dało piłkę meczową Cerradowi – 24:21. Waliński autowym atakiem zakończył spotkanie. Wygrana Radomia oznacza, że konieczny do rozstrzygnięcia losów rywalizacji, będzie trzeci mecz.

Decydujący o awansie do półfinału mecz odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 17:30 w Zawierciu.

MVP: Tomasz Fornal

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-1

Czarni: Pajenk, Żaliński, Vincić, Filip, Huber, Fornal, Ruciak (L) oraz Kwasowski, Ostrowski, Wasilewski (L), Giger
Aluron: Waliński, Rejno, Malinowski, Gawryszewski, Ferreira, Masny, Koga (L) oraz Bociek, Dosanjh, Żuk, Semeniuk, Swodczyk, Andrzejewski (L)