PlusLiga: LOTOS wygrywa za trzy punkty

W “Ergo Arenie” gospodarze spotkania LOTOS Trefl Gdańsk pewnie,w trzech setach pokonał zespół Łuczniczki Bydgoszcz.

Pierwszy set to prawdziwa deklasacja i pokaz siły gdańszczan, którzy wręcz rozbili przeciwnika i zwyciężyli (25:12).

Przyjezdni walkę nawiązali jedynie w drugim secie,w którym przez dłuższy fragment prowadzili. LOTOS pokazał jednak, że jest mocnym zespołem i zdołał odrobić stratę i wygrać partię (25:22). Warte odnotowanie jest dobre wejście Damiana Schulza. Ponownie bowiem w tym sezonie świetnie zastąpił Murphego Troya i znacznie przyczynił się do wygrania drugiego seta.

Trzecia odsłona to kontynuacja skutecznej gry gospodarzy. W ataku dobrze prezentowało się trio Mika, Schwarz i Schulz. LOTOS przewagę wypracował już na pierwszym czasie prowadząc (8:4). Gdańszczanie korzystnego wyniku nie oddali już do końca meczu. Wygrali trzecią partię (25:14) i całe spotkanie 3:0.

LOTOS Trefl Gdańsk –  Łuczniczka Bydgoszcz  3:0       (25:12, 25:22, 25:14)

MVP spotkania: Wojciech Grzyb

Trefl: Grzyb (10), Falaschi (5), Schwarz (13), Troy (5), Ratajczyk (4), Mika (11), Gacek (libero) oraz Schulz (12) i Czunkiewicz
Łuczniczka: Klinkenberg (1), Jurkiewicz (4), Radke (2), Ruciak (5), Kosok (4), Krzysiek (11), Bonisławski (libero) oraz Nowakowski, Wiese (1), Murek (5) i Wolański (1)