PlusLiga: Lubinianie pewnie wygrywają w Gdańsku!

Podopieczni Andrei Anastasiego  przegrali pierwszy mecz w PlusLidze. Pogromcą żółto-czarnych okazał się beniaminek PlusLigi – Cuprum Lubin, który w Gdańsku pewnie wygrał 3:0.

Od popsutej zagrywki rozpoczyna Tromel. – 0:1. Ze skrzydła skutecznie Botovnjak – 2:2. Potrójny, punktowy blok Gdańszczan daje im dwupunktowe prowadzenie – 4:2. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą gospodarze – 8:7. Gawryszewski blokowany przez Paszyckiego – 9:10.  Skutecznie ze skrzydła Gromadowski – 9:11. Po bloku Trommel – 10:13. W ataku myli się Schwarz, Cuprum w Gdańsku prowadzi 10:17. Skutecznie w ataku Gromadowski – 14:23. Cuprum wygrywa pierwszą partię 16:25.

Gromadowski zatrzymany blokiem – remis po 1. Długą akcję wygrywa Lubin – 1:3. Mika zatrzymany na siatce – 2:4. Autowa zagrywka Łomacza – 5:7. Skuteczny w ataku Troy – 6:8. W aut atakuje Gawryszewski, o czas prosi Anastasi – 14:18.  Skutecznie Troy – 16:18. Po rękach Gromadowski – 17:19. Łomacz psuje zagrywkę – 22:24. W aut atakuje Troy – 22:25.

Autowy atak Troy’a – 1:2. Po skosie Troy – 3:4. Blokowany Gawryszewski – 5:8. W aut kiwa Mika – 10:14. Ze środka Kadziewicz – 10:15. As serwisowy Grzyba – 12:15. Punkt z zagrywki Sławka Stolca – 15:19. Skutecznie w ataku Schwarz – 19:21. Po bloku Gromadowski – 19:22. Cuprum wygrywa trzeciego seta 20:25.

MVP: Marcel Gromadowski

LOTOS Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin – 0:3 (16:25; 22:25; 20:25)

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (L) oraz Stępień, Schulz Stolc,

Cuprum Lubin: Borovnjak, Trommel, Pashytskyy, Gromadowski, Kadziewicz, Łomacz, Rusek (L),