PlusLiga: Udana inauguracja sezonu dla Trefla

Podopieczni trenera Anastasiego zgarnęli pierwsze punkty w lidze.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają gdańszczanie. Szymański obija blokującego Mikę – 2:1. Długa wymianę kończy Mika – 3:1.  As serwisowy Mateusza Miki 4:1.  W taśmę atakuje Gawryszewski – 4:2. Punktowy blok LOTOSU – 6:3. Ze środka Piotr Hain – 6:4. As serwisowy Sebastiana Schwarz’a sprowadza nas na pierwszą przerwę techniczną – 8:4.  Gdańszczanie zatrzymują Ogurcaka – 10:5. Z drugiej linii nie do zatrzymania Cabral – 11:7. Po skosie w aut atakuje Grzesiek Szymański, czas dla AZS-u (13:7).  Ze środka sprytnie kiwa Miłosz Zniszczoł – 14:8.  W kontrze ze środka Grzyb – 16:10. Dłuższą wymianę ze skrzydła kończy Troy – 17:10. Ośmiopunktowe prowadzenie Trefla, o drugi czas prosi trener Stelmach (19:11). Przechodzącą piłkę wykorzystuje Szymański – 24:20.  Sędziowie odgwizdują piłkę rzuconą Dobrowolskiemu 25:20.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają olsztynianie – 0:2. Ze skrzydła Schwarz – 2:3. Bez bloku w aut Troy 0 2:5. Skuteczny w kontrze Cabral – 2:7. Przez potrójny blok przedziera się Szymański – 3:9. Ze skrzydła Schulz – 4:9.  Na skrzydle zatrzymany Mika, czas dla Trefla – 4:12. Kolejny nieudany atak Miki – 5:14. W kontrze skutecznie Szymański – 5:15. Zatrzymany Cabral, Trefl wygrywa długą wymianę – 7:15. O skosie Schulz – 9:18. Ze środka Zniszczoł – 10:20. As serwisowy Damiana Schulza – 12:20. Bez bloku w aut Cabral – 14:22. Skutecznie ze środka Grzyb – 15:24.

Dłuższą wymianę kończy Szymański – 1:1.  Po skosie Grzesiek Szymański – remis po 3. W siatkę zagrywa Falaschi – 4:4. Po skosie Damian Schulz – 7:5. Błąd w ataku Schwarza – 7:6. Po prostej Schulz – 9:6.  Blokowany Ogurcak – 11:7, czas dla trenera Stelmacha. Skutecznie w bloku Wojtek Grzyb – 12:7.  Ze skrzydła Cabral – 14:9. Szymański obija blok Trefla – 14:10. Z drugiej linii Mika,  na drugiej przerwie LOTOS Trefl prowadzi 16:11. Kolejny punktowy atak Schulza, czas dla AZS-u – 20:13. Punktowy blok Wojtka Grzyba – 21:14. Trzecią partię kończy Mika – 25:14.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają olsztynianie – 0:2. Po skosie w aut Cabral – 4:3. Długą wymianę plasem w środek boiska kończy Mika – 7:5.  Gawryszewski punktuje blokiem – 11:5. Ze środka Miłosz Zniszczoł – 12:7. Blok-aut po ataku Szymańskiego – 12:8. Kiwka Mateusza Miki – 13:9. Ze skrzydła Schwarz i na drugiej przerwie LOTOS Trefl prowadzi 16:11. AZS na skrzydle blokuje Mikę – 17:12. Przez podwójny blok przedziera się Szymański. Kolejny punktowy blok na Mice – 18:17. Autowa zagrywka Haina – 19:17. Ze skrzydła Troy – 20:17. Skutecznie Troy – 22:19. Ze skrzydła Ogurcak – 22:20. Na podwójnym bloku punktuje Gawryszewski – 23:20. Zatrzymany Troy -23:22, czas dla żółto-czarnych. Długą akcję kończy Troy, pierwsza piłka meczowa – 24:22.  W boisko atakuje Szymański – 24:23. Blok aut po ataku Schwarz’a -25:23.

LOTOS Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20; 15:25; 25:15; 25:23)

LOTOS:  Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (L) oraz: Czunkiewicz, Schulz, Stępień, Stolc,

Indykpol: Zniszczoł, Szymański, Zat’ko, Hain, Ogurcak, Cabral, Potera (L)  oraz: Dobrowolski, Adamajtis, Łuka

MVP: Wojciech Grzyb