PlusLiga: Wygrana ZAKSY

Zaksa Kędzierzyn Koźle w drugim starciu o 5. miejsce wygrała z zespołem z Olsztyna.

Od samego początku spotkania dominowali podopieczni Sebastiana Świderskiego. Olsztynianie starali się dogonić rywali. Pierwsza partia zakończyła się wygraną do 17. W drugim secie, mimo prowadzenia rywali olsztynianie wyrównali stan gry (11:11). Gladyr nie dawał za wygraną i skutecznie zagrywał. Olsztynianie nie byli w stanie poradzić sobie z tą zagrywką. Set drugi zakończył się wygraną Kędzierzyna 25:19. Po dwóch setach, olsztynianie nie zdołali się podnieść. Trzeci set padł łupem ZAKSY.

Zespół trenera Świderskiego powalczy o miejsca 5-8 a ich rywalem będzie Cuprum Lubin. Natomiast o miejsca 9-12 Indykpol zagra z zespołem z Kielc.

MVP: Łukasz Wiśniewski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0(25:17, 25:19, 25:14)

Składy zespołów:
ZAKSA: Witczak (5), Zagumny (1), Gladyr (13), Wiśniewski (11), Kooy (11), Ruciak (6), Zatorski (libero) oraz Lucas, van Dijk (11), Rejno
AZS: Dobrowolski, Bednorz (2), Zniszczoł (4), Hain (1), Ogurcak (6), Cabral (14), Potera (libero) oraz Łuka (2), Zatko