PP: Skra z szansą na obronę Pucharu

W drugim meczu półfinałowym o Puchar Polski mierzył się LOTOS Trefl Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów.
Mecz rozpoczął się od zdecydowanej gry Bełchatowa, który szybko odskoczył na cztery punkty – 1:5. Gdańszczanie grając bez Miki, z młodymi przyjmującymi Pietruczukiem i Jakubisiakiem zdołali odrobić straty – 22:24. Efektowny blok Paszyckiego skutkował grą na przewagi – 24:24. Ostatnie słowo miała Skra, blokując Schulza.
Druga odsłona spotkania miała podobny przebieg do poprzedniej. Skra prowadziła, po czym zagrywka Jakubiszaka dała remis 16:16. W końcówce bełchatowski team ponownie wyszedł na prowadzenie i to wystarczyło aby zwyciężyć seta.
Kolejny set był postawieniem kropki nad “i” w wykonaniu Bełchatowa. Co prawda Trefl walczył, nie dając uciec rywalom z wynikiem, ale tej walki wystarczyło tylko na połowę seta. W końcowej fazie to Skra kontrolowała boiskowe wydarzenia. Wygrywając mecz 3:0 Bełchatów awansował do ścisłego finału, w którym – tak jak przed rokiem – zawalczy o Puchar Polski z ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3 (27:29, 22:25, 21:25)

LOTOS: Masny, Pietruczuk, Jakubiszak, Paszycki, Gawryszewski, Schulz, Gacek (l) oraz Stępień
Skra: Uriarte, Szalpuk, Wlazły, Lisinac, Kłos, Penczew, Milczarek (l) oraz Kurek, Bednorz