PP: Wyniki ćwierćfinałów

W środowy wieczór odbyły się ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski, które wyłoniły półfinalistów. Turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy weekend we Wrocławiu, w hali Orbita.
W zeszłym roku trofeum to zdobył Trefl Gdańsk, który obecnie nie znalazł się nawet w ćwierćfinale turnieju. Do kogo więc powędruje puchar?

ĆWIERĆFINAŁY
Na tym etapie rozgrywek występują dwie drużyny I-ligowe oraz cztery PlusLigowe. Pary zostały wyłonione w drodze losowania i tak mierzyły się:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:16, 25:19, 28:26)

Wicemistrz z mistrzem kraju poprzedniego sezonu. Faworytem była ZAKSA, która w lidze nie ma sobie równych. Skra występowała bez Wlazłego, Szalpuk nie mógł grać w pełnym wymiarze z powodu drobnego urazu barku, zaś po stronie ZAKSY w drugim secie z bólem nogi opuścił boisko lider, Deroo. ZAKSA pierwsze dwie partie kontrolowała od początku do końca. Trzeci set był bardzo wyrównany, co prowokowało nerwową atmosferę na boisku. ZAKSA pokonała Skrę, wygrywając trzeciego seta dopiero na przewagi, po widowiskowej grze, awansując do wrocławskiego turnieju.

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 20:25, 14:25)

Bielszczanie u siebie rozgrywali mecz, grając też piłkami Molten, którymi na co dzień rozgrywają mecze ligowe. To wszystko jednak było za mało na ekipę z górnej tabeli PlusLigi. Jastrzębianie pojechali pod Dębowiec jako faworyt i w trzech setach to potwierdzili.

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 21:25)

Zawiercianie w Radomiu pokazali się z dobrej strony, wygrywając pewnie dwa pierwsze sety. Później miejscowi przewodzili w trzeciej odsłonie, ale w końcówce rywale odrobili straty. Set padł jednak łupem gospodarzy. Aluron kropkę nad “i” postawił w czwartym secie, awansując do półfinału Pucharu Polski.

Stal Nysa – ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 25:21, 21:25, 18:25)

Faworytem meczu w Nysie była ONICO i ewentualna porażka byłaby wielką niespodzianką. Warszawa co prawda zwyciężyła po czterech setach, ale I-ligowcą należy oddać, że walczyli do końca, stawiając niezły opór rywalom. Drużyna trenera Stelmacha zdołała nawet urwać seta ekipie Antigi.

PÓŁFINAŁY
Spotkania półfinałowe odbędą się w sobotę, 26 stycznia. Cały czas są w sprzedaży bilety na to wydarzenie, na www.eBilet.pl

godz. 14:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie
godz. 18:00 Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa

FINAŁ
Zwycięzcy półfinałowych starć awansują do finału i zagrają ze sobą o Puchar Polski 2019.
Mecz ten odbędzie się również w Orbicie, w niedzielę 27 stycznia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:45.