PreZero GP PLS: dzień 3 – wyniki

Trzeciego dnia turnieju poznaliśmy kolejne drużyny, które odpadły, ale też poznaliśmy pierwszych półfinalistów. Oto co się działo na piasku w krakowskim turnieju PreZero Grand Prix PLS…

AQUA Bielsko-Biała – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (21:25, 25:22, 8:15)
Mecz otwierający 3 dzień zmagań w turnieju plażowym PreZero GP PLS, to starcie Bielska z Zaksą. Spotkanie kończył tie-break, w którym od początku do końca przewagę mieli kędzierzynianie. BBTS porażką zakończył udział w krakowskim turnieju.

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 0:2 (22:25, 19:25)
Początek meczu był równy. GKS miał przewagę po błędach rywali. Jednak za sprawą kontrataku jastrzębianie doprowadzili do remisu 19:19. Zagrywka Szymury dała pewną końcówkę jastrzębianom. Drugi set to również walka katowiczan, jednak z czasem Jastrzębski przejął kontrole i pewnie zwyciężył. GKS wraca do domu z niczym, zaś jastrzębian czekał jeszcze jeden mecz dzisiejszego dnia z ekipą Zaksy. Był to mecz o awans do ćwierćfinału.

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:19, 25:16)
Olsztynianie od początku naskoczyli na rywali, głównie dobrą zagrywką i atakiem. Pewnie kontrolowali przebieg meczu, wygrywając zdecydowanie obie partie.

Ślepsk Malow Suwałki – Alsecco Stal Nysa 1:2 (25:22, 22:25, 7:15)
Kolejny mecz był dość zacięty jednak najpierw Suwałki, a w kolejnym secie Nysa rozstrzygnęli końcówki na swoją korzyść. Tie-break był rozgrywany pod dyktando Nysy, szczególnie kiedy po dobrych serwisach Kwasowskiego jego ekipa mogła kontrolować wynik, wygrywając całe spotkanie.

Asseco Resovia Rzeszów – LUK Lublin 1:2 (22:25, 25:18, 12:15)
Resovia dobrze rozpoczęła spotkanie, jednak Lublin nie zamierzał oddać seta bez walki, przez co powoli ale skutecznie odrabiał straty. Końcówkę zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść. W drugiej partii Rzeszów nie popełnił tego samego błędu. Zbudowaną przewagę Resovia pewnie dociągnęła do końca, przez co o zwycięstwie decydował trzeci set. Emocji tutaj nie brakowało. Resovia mając trzy oczka przewagi (10:7), pozwoliła rywalom na doprowadzenie do remisu, a skuteczne ataki Filipiaka dały zwycięstwo lublinianom, którzy jako pierwsi awansowali do półfinału, który rozegrają w niedzielę.

Projekt Warszawa – Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (19:25, 23:25)
Po wyrównanym początku meczu Cuprum zbudował przewagę zagrywką Walińskiego, kontrolując później przebieg gry, wygrał seta otwarcia. Druga partia była bardziej zacięta mimo, że lubinianie zdołali odrobić straty, które wypracowała Warszawa za sprawą skutecznych ataku, po zdecydowanie poprawionym przyjęciu. Ostatecznie końcówka należała do Cuprum.

Grupa Azoty ZAKSA Kęrzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 0:2 (20:25, 16:25)
Przegrany z tego meczu odpadł z turnieju, więc od początku poziom sportowy był dość wysoki. Jastrzębski wyszedł na prowadzenie, które utrzymywał. Druga partia była jeszcze bardziej pod dyktando jastrzębian. Dobra zagrywka, kontra i pełna kontrola nad przebiegiem meczu. Kędzierzynianie zaliczając porażkę, odpadają z turnieju.

Indykpol AZS Olsztyn – Alseco Stal Nysa 2:0 (25:20, 25:23)
Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, jednak Olsztyn z akcji na akcję się rozkręcał, pewnie wygrywając partię otwarcia. W drugim secie również Olsztyn miał przewagę ale tym razem w końcówce Nysa zaczęła odrabiać straty. AZS zdołał wykorzystać piłkę meczową i pozostał w grze ProZero GP PLS. Nysa zakończyła udział.